Liderlik Motivasyonu ve Kurum Kültürü

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Workinstation

Kurttepe Mahallesi Süleyman Demirel Bulvarı Gölvadi Rezidans 64/D, Çukurova, Adana

Çukurova

Adana

Turkey

View Map

Event description

Description

Etkinlik Konusu

Liderlik Motivasyonu ve Kurum Kültürü

Konu Hakkında

Kurum kültürü genel anlamıyla herhangi bir kuruma özgü davranışları, inançları, değerleri ve alışkanlıkları kapsar. Kurum kültürü o kurumun üyeleri tarafından paylaşılır, onların davranışlarını düzenlemede önemli bir rol oynar. Çalışanların kurumsal aksiyonlarının kurum kültürüyle örtüşmesi, yönlendirilebilmesi ve normların grup üyeleri tarafından kabul edilmesi halinde yerleşmiş bir kurum kültüründen söz edilebilir. Kurumlarda başarının sağlanmasında personelin motivasyonunun büyük önemi vardır ve motivasyonu arttırmak için çok farklı araçlar kullanılırken pek çok kez sağlam bir kurum kültürünün çalışanların motivasyonunu ve verimliliğini arttırmadaki etkisi göz ardı edilir. Oysa başarılı ve verimli bir takım çalışması sergileyerek zirveye çıkan tüm kurumların güçlü bir kurum kültürüne sahip olduğu aşikârdır. Bu bağlamda sadece bir kurum kültürünün var olmasından ziyade bu kültürün ve bu kültüre uygun davranış modellerinin kurum içerisinde uygulanabilir olması gerekmektedir ki bu da liderlik tarzı ve kurum kültürü arasındaki çift taraflı etkileşimin göstergesidir. Kurumsal başarıyı yakalayabilmek için liderin yapabileceği en önemli iş, yeniliğe ve gelişmeye açık, sağlam temellere oturan bir kurum kültürünü çalışanlarına benimsetmesidir. Buna istinaden bu eğitimde katılımcılara kurumsal kültür, kurumsal kültürün işlevleri, liderin kurum başarısındaki etkisi liderliğin kurum kültürünün yaratılması, geliştirilmesi ve yerleştirilmesi süreçlerini nasıl etkilediği konuları ele alınacaktır.

Konuşmacı

GAMZE ÖZYEDEK | Sosyolog, İnsan Kaynakları Yöneticisi, Kariyer Gelişim Uzmanı

Konuşmacı Hakkında

Adana doğumlu olan Gamze Özyedek ilk ve orta öğrenimini Adana’da tamamladı. Lise öğreniminden sonra İnönü Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde eğitimine devam eden Gamze Özyedek 2009 yılında İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü’nden eş zamanlı olarak mezun oldu. Hemen akabinde Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nde üçüncü lisans eğitimini tamamlayan Gamze Özyedek 2013 -2015 yılları arasında Almanya Goethe Üniversitesi’nde Almanca dil eğitimi aldı. İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı üzerine yüksek lisansını tamamlayan Gamze Özyedek 2009 yılından beri medya iletişim, alışveriş merkezi, eğitim danışmanlık ve teknoloji/bilişim sektöründe faaliyet gösteren önemli firmalarda Kurumsal İletişim, İse Alma Yerleştirme, Eğitim ve Gelişim, Bordrolama, Performans Yönetimi ve Kariyer Planlama alanlarında çalışmış ve son olarak İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak görev almıştır. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde, sosyal sorumluluk projelerinde proje koordinatörlüğü ve eğitim koordinatörlüğü yapmanın yanı sıra çok sayıda bireysel ve kurumsal eğitimler vermiştir. UCİM Saadet Öğretmen Uluslararası Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği Adana İl Koordinatörü ve İz Gören Akademi Uğur Böcekleri Derneği eğitmeni olarak görev yapmaktadır. Gamze Özyedek; İnsan Kaynakları Yönetimi, Stratejik Yönetim Süreçleri, İş Planlama ve İş Değerlendirme, Kişisel Gelişim, Liderlik Becerileri, Müşteri Yönetimi, Kurumsal İletişim, Profesyonel Yönetim Becerileri, Diksiyon ve Beden Dili, Müşteri Memnuniyeti ve Devamlılığı, Satış ve Sektöre Özel Yönetim Eğitimleri vermektedir. Adana merkezli TV A kanalında televizyon programcılığı yapmanın yanı sıra çeşitli dergi ve gazetelerde yazıları yayınlanan Gamze Özyedek e-dergi olarak yayın yapan İndigo Dergisi’nin de sürekli yazarları arasında yer almaktadır. İnsan Kaynakları & Yönetim Danışmanlığı ve Eğitim başlıklarında çalışmalarını sürdürmektedir. Yeni bir şeyler öğrenerek ve keşfederek yaşamayı ilke edinen Gamze Özyedek bilgi paylaşıldıkça anlam kazanır düşüncesinden hareketle 2017 yılında İdeal Psikolojik Danışmanlık ve Kariyer Gelişim Merkezi’ni kurarak çalışmalarına burada devam etmektedir.

Ne Yapacağız

Girişim bilgisi ve deneyimini sizlere sunmayı hedefleyen, girişimcilik alanında farkındalık oluşturmak odaklı etkinliklerimiz seminerler ve sohbetlerden oluşur. Seminerlerde, konusunda uzman ve girişimcilik alanında deneyim sahibi eğitmenler seçilmiş başlık ile ilgili sunumunu sizlere aktarır. Sohbetlerde, girişimcilik deneyim sahibi konuşmacımız bu süreç içerisindeki başarılarını, zorluklarını, başarısızlıklarını içeren girişim yolculuğunu sizlere aktarır. Etkinliklerde, bilgi, deneyim ve öneriler paylaşılır. Etkileşimli bir ortamda konuşmacılara sorularınızı etkinlik sırasında sorma, danışma ve değerlendirme imkanı bulursunuz.


Etkinliğimiz ÜCRETSİZDİR. Lütfen http://bit.ly/gainglobal adresinden kaydınızı oluşturmayı unutmayınız.


Etkinlik Kategorisi: Seminer

Etkinlik Tarihi: 30 Eylül 2019 Pazartesi, 18:00-20:30

Organizatör: Gain Global Seyhan

Mekan: Workinstation

Adres: Kurttepe Mahallesi Süleyman Demirel Bulvarı Gölvadi Rezidans 64/D, Çukurova/Adana

Program Akışımız

18:00-18:30 Kayıt ve Networking

18:30-18:45 Çalışmalarımız Hakkında Bilgilendirme

18:45-19:30 Etkinlik 1.Bölüm (45 dakika)

19:30-19:45 Ara (15 dakika)

19:45-20:30 Etkinlik 2.Bölüm (45 dakika)

20:30 Kapanış

Date and Time

Location

Workinstation

Kurttepe Mahallesi Süleyman Demirel Bulvarı Gölvadi Rezidans 64/D, Çukurova, Adana

Çukurova

Adana

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved