Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Tallinas iela 10

10 Tallinas iela

1001 Rīga

Latvia

View Map

Event description
Latvijas Ainavu arhitektūras balva 2019 aicina uz LAABA pasākumu LAABAs LEKCIJAS!

About this Event

LAABAs LEKCIJAS notiks 12. septembrī, plkst. 9.00-11.00, Tallinas ielas  kvartāla Angārā.

Par ainavu arhitektūru, mūsdienu pilsētvides izaicinājumiem un tendencēm, par gudro pārvaldību un vides kopradi stāstīs ainavu arhitekte Jenny B.Osuldsen (Snøhetta, Norvēģija) un Tina Saaby Madsen ( Tina Saaby Copenhagen, Dānija).

Dženija B. Osuldsena 1991. gadā ieguvusi maģistra grādu ainavu arhitektūrā Norvēģijas Dabaszinātņu universitātē, studējusi ainavu arhitektūru un mākslu Pomonas Cal Poly universitātē, Losandželosā, ASV. Kopš 1995. gada strādā un pašlaik ir partnere arhitektūras un ainavu darbnīcā “Snøhetta”. Dženija ir profesore un pasniedz ainavu arhitektūru Norvēģijas Dabaszinātņu universitātē Āsā un ir arī AxJohnson viesprofesore SUDes maģistra programmā ilgtspējīgas pilsētvides projektā Lundas universitātē, Zviedrijā. 2017. gadā Olsudsenai tika piešķirts LTU Lūleo Tehniskās universitātes goda doktora grāds.

“Ainava ir transdisciplināra. Snøhetta sākās kā arhitektūras un ainavu arhitektūras darbnīca un šobrid ir starptautiski atzīta arhitektūras, ainavu arhitektūras, interjera arhitektūras un zīmola dizaina prakse, kura kopš tās pirmsākumiem palika uzticīga savam starpdisciplinārajam domāšanas veidam.” Dženija B. Osuldsena

Tina Sābija studējusi Orhūsas Arhitektūras skolā un Kembridžas Universitātē, ieguvusi maģistra grādu arhitektūrā un Radošo zināšanu uzņēmējdarbības vadībā Dānijas Karaliskās mākslas akadēmijas arhitektūras skolā. Strādājusi kā arhitekte un kā partnere birojā “WITRAZ arkitekter + landskab”. Kopš 2019. gada vada “Tina Saaby Copenhagen”. Lasa vieslekcijas Dānijas un citu valstu profesionālās augstskolās, ir vairāku desmitu publikāciju autore, pastāvīgi piedalās profesionālo apbalvojuma pasākumu žūrijās Dānijā, Vācijā un citās Eiropas valstīs. Vācijas Arhitektu asociācijas un Anglijas Urbānisma akadēmijas goda biedre.

“Es domāju, ka mūsu pilsētām un ainavām - lielām un mazām – jāspēj glabāt nezināmo un noslēpumaino, būt ļoti atvērtām pret pasauli un vienlaicīgi jāspēj radīt drošību un cilvēka mēroga telpas nelielām kopienām. “ Tina Sābija

Date and Time

Location

Tallinas iela 10

10 Tallinas iela

1001 Rīga

Latvia

View Map

Save This Event

Event Saved