Free

Konfigürasyon Yönetimi Eğitimi - DevOps

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Ankara

Ramada Otel Kavaklıdere Çankaya

Ankara, Ankara

Turkey

View Map

Event description

Description

Konfigürasyon Yönetimi - DevOPS Eğitimi

Eğitmen: Filiz ESER MSc., PMP®, CMMI (v2.0) Associate®, ISO 21500 Lead project Manager Trainer®

"Konfigürasyon ve Değişiklik Yönetiminin bilinmesi ve uygulanması Kurumlar için hayati önem taşır" Filiz ESER

"Artan değişiklik koşullarına hızlıca cevap verebilme yeteneği olan Dijital Dönüşümün gerektirdiği Çevikliği kurumunuzda uygulayabilmek için Konfigürasyon Yönetimi iyi bir başlangıç.."

Kurumsal süreç varlıklarının güvence altına alınmasına ilaveten, çağımızın gereği, hızlı değişim ve dönüşüme ayak uydurmak için de Konfigürasyon Yönetimiyle işe başlamak gereklidir..

Bilişim alanında faaliyet gösteren organizasyonlarda “CMMI Modeli ve ISO 10007:2017 standardını temel alarak Konfigürasyon Yönetimi Sürecinin Geliştirilmesi-İyileştirilmesi” ve Uygulanması çalışmalarına yol göstermek amacıyla gerekli temel bilgiler ve deneyimler paylaşılacaktır, konular karşılıklı etkileşime dayalı olarak ele alınacaktır.

Temel Konfigürasyon Yönetimi pratiklerinin bilinmesi, Savunma Sanayii, Havacılık ve Uzay gibi farklı sektörlere özel standartlara uyumu kolaylaştırmaktadır. Söz konusu standartlarda temel Konfigürasyon Yönetimi pratiklerinde bir değişiklik göstermemektedir.

Özellikle Bilişim Teknolojileri(BT) alanında faaliyet gösteren organizasyonlarda konfigürasyon maddelerinin ve ürünün bütünlüğünün korunması, değişikliklerinin kontrol edilmesi için gerekli yöntem ve metodolojiler üzerinde durulacaktır.Uygulama ve Operasyon ortamlarının uyumunu sağlayan DevOps felsefesi üzerinden de bilgilendirme sağlanacaktır.

Eğitim süresince “Konfigürasyon Yönetimi” süreci, “örnek bir kurgu” içinde ele alınarak örneklenecektir.

Eğitim İçeriği:

 • Giriş
 • Konfigürasyon Yönetim Planının oluşturulması
 • Konfigürasyon Birimlerinin Tanımlanması
 • Konfigürasyon Yönetimi Araçları ve Konfigürasyon Kütüphanesi
 • Sürüm Planları
 • Değişiklik Yönetimi
 • Anahatlar
 • Konfigürasyon ve Değişikliklerin Kontrolü
 • Konfigürasyon Durum Raporlanması
 • Konfigürasyon Denetimleri
 • Yayımlama
 • Sürecin Değerlendirilmesi
 • DevOps Felsefesi
 • DevOPS uygulamaları

Kimler Katılmalı: Bilişim, Savunma, Havacılık ve Uzay, Bankacılık, Enerji ve Sağlık gibi kritik öneme sahip sektörler önde gelmekle birlikte, tüm sektörlerden CIO seviyesi yöneticiler, Konfigürasyon Yöneticileri/Sorumluları, Proje yöneticileri, Kalite Uzmanları, Sistem Mühendisleri, Yazılım Geliştirme Uzmanları, DevOPS ekipleri ve adayları.

Etkinlik Süresi: 8 saat

Filiz ESER Özgeçmiş:Beş yıl Kamu Kurumu, onbeş yıl Koç Grubu olmak üzere, yirmi yıl süreyle kamu, üretim ve bankacılık sektörlerine yönelik, yazılım geliştirme, analiz, tasarım ve proje yönetimi alanlarında, büyük ölçekli bilişim projelerinde görev almıştır.

2008 yılında kurduğu Eğitim ve Danışmanlık ofisinde Kamu ve Özel sektör kuruluşlarına, Proje Yönetimi(PMI,PCM,ISO 21500), Süreç Modelleme/Performans İyileştirme(BPM, CMMI, SPICE) alanlarında danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermektedir.

Kadın girişimciliği ve Dijital Dönüşüm alanlarında özel projeler geliştirmeye devam etmektedir, üniversite ve sivil toplum kuruluşlarının düzenlediği pek çok etkinlikte konuşmacı olarak görev almıştır.2010-2014 arasında Proje Yönetim Derneği Başkanlığı görevinde bulunmuş olup, 2012’de PMP, 2016’da TOGAF, 2017 de ISO 21500 Lead Project Manager Trainer, 2018 de CMMI v2.0 Associate uluslararası sertifikalarını almaya hak kazanmıştır.

İletişim: info@fidesbt.com

web: www.fidesbt.com

#konfigürasyonyönetimieğitimi #devopseğitimiShare with friends

Date and Time

Location

Ankara

Ramada Otel Kavaklıdere Çankaya

Ankara, Ankara

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved