Free

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Municipality of Krakow

3-4 plac Wszystkich Świętych

31-004 Kraków

Poland

View Map

Event description

Description

CZYM JEST PROGRAM KITS?

To jedyna w Polsce inicjatywa, która pomaga wprowadzić technologie powstałe na krakowskich uczelniach w świat biznesu. Głównym założeniem programu jest połączenie naukowych grup projektowych z przedsiębiorczymi, młodymi ludźmi, którzy pomogą rozwijać zainicjowany w ten sposób startup, a następnie doprowadzą do komercjalizacji technologii.

Opening Innovations to kolejne już w tym roku spotkanie biznesowe w ramach programu KITS, które w swoim założeniu nawiązuje do koncepcji otwartych innowacji.
Opening Innovations skierowana jest zarówno do dużego biznesu (przedsiębiorstw posiadających zdolność do absorpcji innowacyjnych technologii w praktyce) jak i do małych i średnich przedsiębiorstw czy start-upów.
W czasie wydarzenia obok prelekcji i paneli dyskusyjnych odbywać się będzie seria spotkań 1:1 umożliwiających szybkie i efektywne nawiązanie bezpośrednich kontaktów biznesowych. Koszt takich konsultacji z ekspertami pokrywa Fundacja.
DO KOGO SKIEROWANY JEST PROJEKT?

  • Startupy:

Dzięki KITS-owi młodzi i ambitni przedsiębiorcy nawiązać będą mogli solidną relację ze środowiskiem naukowym.

  • Programy akceleracyjne:

Dzięki KITS-owi programy akceleracyjne mogą otrzymać dostęp do ciekawych i wstępnie przygotowanych pod kątem biznesowym projektów technologicznych i brać udział w ich kreowani od początkowej fazy rozwoju pomysłu

  • Naukowców:

Dzięki KITS-owi opracowane przez krakowskich naukowców pomysły i technologie mogą zostać skomercjalizowane, przysługując się w rozwiązaniu wielu problemów społecznych.

  • Studentów:

Dzięki KITS-owi młodzi przedsiębiorczy studenci w jednym miejscu będą mogli zbudować relację z naukowcami posiadającymi innowacyjne technologie, celem stworzenia z nimi dochodowych przedsiębiorstw typu start-up.

  • Inwestorów:

Dzięki KITS-owi inwestorzy mogą zostać partnerami merytorycznymi, którzy pomogą nam ocenić technologie. Jednocześnie odegrają istotną rolę w określaniu obszaru innowacyjnych rozwiązań tak, abyśmy wręcz starali się wyprodukować startup na ich zamówienie.NA WYDARZENIE ZAPRASZAJĄ:

  • UBS - istnieje od ponad 150 lat, działa w ponad 50 krajach i zatrudnia ok. 62 tysiące pracowników. Główne siedziby UBS znajdują się w Zurychu i Bazylei w Szwajcarii. Firma UBS świadczy usługi bankowości prywatnej oraz korporacyjnej dla klientów indywidualnych, korporacyjnych i instytucjonalnych na całym świecie.

  • Kraków Miastem Startupów - to fundacja non-profit, tworzona przez młodych, przedsiębiorczych studentów, którzy aktywnie rozwijają krakowski ekosystem startupowy.

  • Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego


Projekt odbywa się w ramach programu "Małopolska – tu technologia staje się biznesem", który jest realizowany przez Województwo Małopolskie od 2013 roku. Powstał jako odpowiedź na zapotrzebowanie ze strony lokalnej społeczności startupowej, organizującej oddolnie szereg inspirujących wydarzeń technologicznych i networkingowych, w których uczestniczą rocznie tysiące osób.


Więcej szczegółów już niebawem na stronie wydarzenia!

Share with friends

Date and Time

Location

Municipality of Krakow

3-4 plac Wszystkich Świętych

31-004 Kraków

Poland

View Map

Save This Event

Event Saved