Free

Kariyer Planlama Eğitimi

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Gelişim Kampüsü

Sogutlucesme CAD. NO:9/2 KADIKOY

ISTANBUL, TR 34000

Turkey

Event description

Description

EĞİTİM ÜCRETİ KAYIT ESNASINDA: 65 TL

Kariyer Planlama Eğitimi size kariyerinizi düzenlerken yardımcı olacak bilgi bilgilerini sağlayacaktır. Bunun yanı sıra eğitim sonrası alacağınız sertifika ile özgeçmişinizi güçlendirebileceksiniz.

Eğitim programı, avrupa eğitim standartlarına uygun son teknoloji ile donatılmış özel sınıfta gerçekleşecektir.

4 ders saati gerçekleşecek eğitimde 3 kez dinlenme arası yapılacaktır. Dinlenme molalarında kurabiye ve çay, kahve ikramları yapılacaktır.

Eğitime katılım için formu doldurmanız gerekmektedir. Formu doldurduğunuzda ilgili eğitim danışmanlarımız kesin kayıt işlemleri için size ulaşacaktır.

* CV HAZIRLAMA
İş bulmak için atılacak ilk adım profesyonelce yazılmış bir özgeçmiştir. Özgeçmiş bilgilerin sıralandığı bir listeden çok sizin reklamınızı yapan bir araçtır. Herhangi bir iş başvurusunda bulunmadan önce mutlaka etkili hazırlanmış bir CV sunmanız şarttır. Özgeçmişiniz doğru hazırlanmış olmalıdır ki yaptığınız başvuruda binlerce adayın içinde sizi öne çıkarsın.
İş görüşmeleri ya da yaygın adıyla mülakat birçok insan için önemli ölçüde endişe ve stres kaynağıdır. Aslında bu endişenin büyük bölümü, süreci iyi bilmemekten kaynaklanmaktadır.

* MÜLAKAT TEKNİKLERİ
İşe alım görüşmelerinde, İnsan Kaynakları Departmanları haricindeki ilgili departman yöneticilerinin veya karar alıcılarının da mülakat yapmaları gerekmektedir. Buna bağlı olarak, programın ilk aşamasında; mülakata konu olan temel, yönetsel veya teknik yetkinlikler konusunda aranan özelliklerin içselleştirilmesi ile kurum yetkinliklerinin İK haricindeki yöneticiler için de aynı şekilde anlaşılmasının sağlanması gerçekleştirilmektedir.
Bu programda işe alım sürecinde sizinle ne şekilde görüşecekleri mülakat görüşmelerinde sizin duruş, duygudurum, konuşma, beden dili vb.. yapmanız gerekenler konusunda bilgi sahibi olabileceksiniz.

* İŞ HAYATINDA BAŞARI ADIMLARI
İş hayatında başarılı bir birey olmanın ilk ve temel şartı hedef koymaktır. Hangi işi yaparsanız yapın; net, ulaşılabilir, ölçülebilir, zamanı belli ve spesifik bir hedefe sahip olunmalıdır. Ne istediğinizi ve nereye gittiğinizi bilmezseniz kaybolursunuz. Stresin iş hayatındaki başarıyı doğrudan etkileyen bir faktör olduğu biliniyor. Bir noktaya kadar motive edici bir özelliği olsa da yoğun şekilde stres yaşayan bireylerde dikkat dağınıklığı, verim azalması, motivasyonsuzluk gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bunları yenmek için kısa molalar vermek, derin nefesler almak, planlı çalışmak, daha fazla sosyalleşmek etkili birkaç yöntem.
Bu eğitimde iş hayatında başarıyla adapte olmanızı sağlayacak teknikler, yöntemler ve uyum süreci hakkında bilgi verilecektir.

* KARİYER PLANLAMASI
Kariyer planı iş hayatınız boyunca bir çok farklı aşamada faydalı olacaktır, örneğin iş yerinizde (bulunduğunuz departmanın kapanması, firmanızın satılması…vb.) ya da özel hayatınızda karşınıza çıkacak ani bir değişiklikte çok işinize yarayacaktır. Böylece ihtiyacınız olduğunda, fazla endişelenmeden hazırlamış olduğunuz plana ve stratejilerinize göz atabileceksiniz.
Kariyer planlamada dikkat etmeniz gereken ilk şey gerçekten ne yapmak istediğinize karar vermektir. Bu eğitimimizde karar verme aşamasında ne gibi zorluklarla karşılaşacağınızı ve yaklaşımlarınızın ne şekilde olacağı konusunda doğru bir çalışma örnekleri ile eğitim alacaksınız.

* SINAVLAR
Kariyer planlamasında en önemli sorunlardan birisi de kariyerinize yön verecek sınavlar. Örneğin kpss a, kpss b, kaymakamlık, hakimlik, savcılık, hazine avukatlığı, dgs, hukuk, iibf, iktisat fakültesi, siyasal bilgiler vb.. bir çok kariyer sınavı hayatınız boyunca karşınıza çıkacak. İşte bu sınavlara hazırlık sürecinde neler yaşayabileceğinizi, nasıl bir yol izlenebileceği konusunda bilgi edinebileceksiniz.

Adres:

Söğütlüçeşme Cd. Kuyumcular Çarşısı No:9 Kat:2 KADIKÖY

Telefon:

0216 361 66 36

Mail:

bilgi@gelisimkampusu.com

http://www.gelisimkampusu.com.tr


Share with friends

Date and Time

Location

Gelişim Kampüsü

Sogutlucesme CAD. NO:9/2 KADIKOY

ISTANBUL, TR 34000

Turkey

Save This Event

Event Saved