Free

KaleTalks - Zehra Çelenk - Hayatta Kalma Rehberi

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Kale Holding Binası

Büyükdere Caddesi

Kaleseramik Binası

İstanbul, Levent 34330

Turkey

View Map

Event description

Description

KaleTalks ile ilham veren buluşmalar devam ediyor!

Mayıs ayındaki #KaleTalks'ta Zehra Çelenk'i ağırlıyoruz.

Zehra Çelenk, 29 Mayıs Çarşamba günü katılımcılarla buluşacak.


Farklı konularda ezber bozan, kendi alanlarında dönüşüm sağlamış vizyoner kişileri, kendi hayat hikâyelerini ve mesleki deneyimlerini paylaşmak üzere “KaleTalks” sohbet serisinde ağırlıyoruz.

Kale Holding Levent Binasının ev sahipliği yaptığı ve kapıları tüm katılımcılara açık olan KaleTalks, baş döndürücü değişim sürecinde, ilham verici konuşmacıların katılımıyla interaktif bir paylaşım ve öğrenme platformu oluşturulmasını hedefliyor.

Ücretsiz olarak katılabileceğiniz etkinliğe #KaleTalks web sitesi üzerinden (https://www.kaletalks.com/) kayıt olabilir ve daha önce gerçekleşmiş #KaleTalks'ları izleyebilirsiniz.


KaleTalks - Zehra Çelenk - Hayatta Kalma Rehberi

29 Mayıs Çarşamba - 18:00

Kale Holding Binası - Büyükdere Caddesi Kaleseramik Binası Levent/İstanbul

https://www.kaletalks.com/


Hayatta Kalma Rehberi

"Değişen, bir daha değişen, daha da değişen hayatların ve dünyaların umut veren öyküleri…”

Köşe yazıları ve senaryolarıyla da tanıdığımız Zehra Çelenk’in öykü kitabı “Hayatta Kalma Rehberi”, Everest Yayınları etiketiyle yayımlandı ve kısa sürede ikinci baskıya girdi.

Aile ilişkilerinden aşka, günümüzden geleceğe uzanan bir çeşitlilikte, her gün gerçekleşen olay ve durumlara farklı bir gözle bakmanın şaşırtıcı sonuçlarını içeren öyküler, “umut hep var,” diyor.


Zehra Çelenk Kimdir?

Yazar ve senarist. Şiir öykü ve yazıları erken yaşlardan itibaren çeşitli dergilerde yayımlandı. Üniversite yıllarından bugüne diziler başta olmak üzere çeşitli TV yapımlarında senarist, proje tasarımcısı ve yapımcı olarak yer aldı. Bir süre reklam yazarlığı yaptı. Lisans ve yüksek lisansını tamamladığı Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon, Sinema Bölümü'nde 2007-2014 yılları arasında Televizyon Yazarlığı dersini verdi. Öykü ve senaryosunu yazdığı, 2014'te Fox TV'de yayınlanan “Ruhumun Aynası” adlı dizisi, 2015'te Artemis'ten aynı adla yayımlanan ilk romanına ilham oldu. Türkiye'de bir diziden romana uyarlanan ilk eserdir.

İki yılı aşkın zamandır köşe yazıları yazıyor. “Hayatta Kalma Rehberi” adlı öykü kitabı Nisan sonunda Everest Yayınları etiketiyle yayımlandı ve kısa sürede ikinci baskısına ulaştı. İstanbul'da yaşıyor, TV- sinema işleri ve edebiyatla uğraşıyor.

Share with friends

Date and Time

Location

Kale Holding Binası

Büyükdere Caddesi

Kaleseramik Binası

İstanbul, Levent 34330

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved