Free

KaleTalks - S-400’ler ve Sonrası: Türkiye’yi Neler Bekliyor?

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Kale Holding Binası

Büyükdere Caddesi

Kaleseramik Binası

İstanbul, Levent 34330

Turkey

View Map

Event description

Description

KaleTalks ile ilham veren buluşmalar devam ediyor!

Temmuz ayındaki #KaleTalks'ta Savunma Analisti Arda Mevlütoğlu ve Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi Serhat Güvenç'i ağırlıyoruz.

Arda Mevlütoğlu ve Serhat Güvenç, 23 Temmuz Salı günü katılımcılarla buluşacak.


Farklı konularda ezber bozan, kendi alanlarında dönüşüm sağlamış vizyoner kişileri, kendi hayat hikâyelerini ve mesleki deneyimlerini paylaşmak üzere “KaleTalks” sohbet serisinde ağırlıyoruz.

Kale Holding Levent Binasının ev sahipliği yaptığı ve kapıları tüm katılımcılara açık olan KaleTalks, baş döndürücü değişim sürecinde, ilham verici konuşmacıların katılımıyla interaktif bir paylaşım ve öğrenme platformu oluşturulmasını hedefliyor.

Ücretsiz olarak katılabileceğiniz etkinliğe #KaleTalks web sitesi üzerinden (https://www.kaletalks.com/) kayıt olabilir ve daha önce gerçekleşmiş #KaleTalks'ları izleyebilirsiniz.


KaleTalks - Arda Mevlütoğlu - Serhat Güvenç - S-400’ler ve Sonrası: Türkiye’yi Neler Bekliyor?

23 Temmuz Salı - 18:00

Kale Holding Binası - Büyükdere Caddesi Kaleseramik Binası Levent/İstanbul

https://www.kaletalks.com/


Arda Mevlütoğlu Kimdir?

1980 yılında Çorum’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Uzay Mühendisliği bölümünden lisans, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Politikası Çalışmaları bölümünden yüksek lisans dereceleri aldı. 2004 – 2015 yılları arasında sırasıyla KaleTRON, infoTRON ve STM şirketlerinde sistem mühendisi, teknoloji danışmanı ve kıdemli danışman pozisyonlarında çalıştı. 2015 yılından bu yana ODC şirketinin savunma programlarından sorumlu Başkan Yardımcısı olarak çalışıyor. Aynı zamanda savunma teknolojileri, silahlanma ve savunma politikaları üzerine akademik seviyede araştırmalar yapıyor.

Prof. Dr. Serhat Güvenç Kimdir?

Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi’nde; Doktora eğitimini ise Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı.

2010’dan beri Kadir Has Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Bölümde öğretim üyesi olan Dr. Güvenç, 1993-2000 yıllarında Koç Üniversitesi’nde idareci; 2000-2010 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde öğretim görevlisi ve üyesi; 2006 yılında Şikago Üniversitesi Tarih Bölümünde konuk öğretim üyesi olarak görev yaptı.

Dr. Güvenç’in akademik çalışmaları, Türk Dış Politikası, Avrupa Bütünleşmesi ve Güvenliği ile Siyasi ve Askeri Tarih konularına yoğunlaşıyor.

Osmanlıların Drednot Düşleri (İş Bankası Kültür Yayınları, 2009) ve Turkey in the Mediterranean during the Interwar Era (Indiana University Turkish Studies, 2010) (Dilek Barlas ile) ve NATO’da 60 Yıl: Türkiye’nin Transatlantik Güvenliğe Katkıları (İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları, 2013) isimli kitapların yazarıdır. Makaleleri Middle Eastern Studies, International Journal of Naval History, Uluslararası İlişkiler, Exotierika Themata (Yunanca), Journal of Strategic Studies, GMF Mediterranean Papers ve Southeast European and Black Sea Studies, International Journal, Turkish Studies, Turkish Policy Quarterly ve Journal of Military History dergilerinde yayımlandı.

Prof. Dr. Güvenç aynı zamanda Lozan Mübadilleri Vakfı Mütevveli Heyeti ve KUDENFOR (Koç Üniversitesi Denizcilik Araştırmaları Forumu) Danışma Kurulu üyesidir.

Share with friends

Date and Time

Location

Kale Holding Binası

Büyükdere Caddesi

Kaleseramik Binası

İstanbul, Levent 34330

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved