Kahraman Sensin

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Desktech Ataşehir

İçerenköy Mh. Değirmenyolu Sk. Kutay İş Merkezi B Blok K: 1 Ataşehir, İstanbul, Türkiye

Ataşehir

İstanbul, 39750

Turkey

View Map

Event description

Description

Etkinlik Konusu

Kahraman Sensin

Konu Hakkında

Dünyada her yıl milyonlarca kadın Meme Kanseri’nden dolayı hayata veda ediyor. Bu seminerde bir sosyal girişim hikayesi dinleyecek ve platform oluşum süreci ve yaşanan deneyimleri dinleme imkanı bulacaksınız.

Konuşmacı Hakkında

Prof.Dr.Fatih Ağalar, Genel Cerrahi Uzmanı

Prof. Dr. Fatih Ağalar, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 1986’da bitirmiştir. 1988-1994 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde Genel Cerrahi Uzmanlık Eğitimini tamamlamıştır. 1999’da doçent, 2005 yılında profesör olmuştur. Çeşitli üniversitelerin tıp fakültelerinde Anabilim Dalı Başkanlığı, Cerrahi Tıp Bilimleri Başkanlığı, Tıp Fakültesi Dekanlığı, Üniversite Yönetim Kurulu, Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği ve Üniversite Senato Üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Sağlık Bakanlığı Tıpta Uzmanlık Kurulu tarafından Yoğun Bakım Uzmanlık Diploması da verilmiş olan Prof. Dr. Fatih Ağalar’ın temel ilgi alanları ve aktiviteleri arasında, minimal invaziv cerrahi yöntemler (ileri laparoskopik cerrahi, robotik cerrahi), mide, kalın barsak ve rektum cerrahisi, tiroid, endokrin ve meme cerrahisi, yoğun bakım, karın duvarı konstrüksiyonları ve yumuşak doku cerrahisi, cerrahi eğitim - yeni teknoloji kullanımı, yabancı cisim enfeksiyonları ve biofilm yer almaktadır. Çeşitli bilimsel kurul üyelikleri, bilimsel dernek üyelikleri yapmış ve derneklerde idari görevlerde bulunmuştur. 200'den fazla Ulusal ve Uluslararası kongre bildiri ve yayın, Peer Review dergilerde hakemlik ve editörlük, kitaplarda editörlük ve bölüm yazarlığı yapmıştır. 6 Ulusal ve uluslararası ödülü bulunmakta olan Prof. Dr. Fatih Ağalar, iyi düzeyde İngilizce bilmektedir. Farklı sağlık kurumlarında da görev yapmış olan Prof. Dr. Fatih Ağalar, halen Yeditepe Üniversitesi İhtisas Hastanesi (Koşuyolu-İstanbul) görev almaktadır.

Aybike Aytaş Sümer, Kahraman Sensin Platformu Kurucusu

Yıllar yıllar öncesinde, 82 senesinde, maden ocaklarının, denizin mavisi ile buluştuğu şehrinde dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatı Zonguldak’ta devam etmiştir. Ekmek parası derdine İstanbul’a yerleşip, hayata aslında ekmeğin aslanla mücadelesine o da ortak olmuştur. Ekmeğini ağırlıklı olarak sağlık sektöründe farklı görevlerdeki taşlardan çıkartmıştır. 2008 Haziran’ında evlenmiş, iki çocuk dünyaya armağan etmiştir. Herşey güllük gülistanlık olmasa da fena sanırken, hayat ona en babasından bir misafir yollamış ve kanserle mücadele süreci başlamıştır. Sonrasında ise kahramanın aslında

sizler olduğunuzu anlatan, meme kanseri özelindeki bu sosyal girişimin sözcüsü rolünü üstlenmiştir.

Ne Yapacağız

Girişim bilgisi ve deneyimini sizlere sunmayı hedefleyen, girişimcilik alanında farkındalık oluşturmak odaklı etkinliklerimiz seminerler ve sohbetlerden oluşur. Seminerlerde, konusunda uzman ve girişimcilik alanında deneyim sahibi eğitmenler seçilmiş başlık ile ilgili sunumunu sizlere aktarır. Sohbetlerde, girişimcilik deneyim sahibi konuşmacımız bu süreç içerisindeki başarılarını, zorluklarını, başarısızlıklarını içeren girişim yolculuğunu sizlere aktarır. Etkinliklerde, bilgi, deneyim ve öneriler paylaşılır. Etkileşimli bir ortamda konuşmacılara sorularınızı etkinlik sırasında sorma, danışma ve değerlendirme imkanı bulursunuz.


Etkinliğimiz ÜCRETSİZDİR. Lütfen http://bit.ly/gainglobal adresinden kaydınızı oluşturmayı unutmayınız.


Etkinlik Kategorisi: Seminer

Etkinlik Tarihi: 15 Ekim 2019 Salı, 19:00-21:30

Organizatör: Gain Global Ataşehir

Mekan: Desktech Ataşehir

Adres: İçerenköy Mh. Değirmenyolu Cd. Kutay İş Merkezi B Blok K: 1 Ataşehir, İstanbul, Türkiye

Program Akışımız

19:00-19:30 Kayıt ve Networking

19:30-19:45 Çalışmalarımız Hakkında Bilgilendirme

19:45-20:30 Etkinlik 1.Bölüm (45 dakika)

20:30-20:45 Ara (15 dakika)

20:45-21:30 Etkinlik 2.Bölüm (45 dakika)

21:30 Kapanış

Date and Time

Location

Desktech Ataşehir

İçerenköy Mh. Değirmenyolu Sk. Kutay İş Merkezi B Blok K: 1 Ataşehir, İstanbul, Türkiye

Ataşehir

İstanbul, 39750

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved