İstanbul Profesyonel Koçluk Becerileri Sertifika Programı
Sales Ended
İstanbul Profesyonel Koçluk Becerileri Sertifika Programı

İstanbul Profesyonel Koçluk Becerileri Sertifika Programı

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Istanbul

Şişli

Şişli/İstanbul

Istanbul, İstanbul 42360

Turkey

View Map

Friends Who Are Going
Event description

Description

Bu muhteşem eğitime neden katılmalısınız?

  • Hacettepe Üniversitesi ve Kigeder onaylı yasal akrediteli sertifikasyona sahip olmak istiyorsanız,
  • Kişisel gelişim sektöründe NLP ve Koçluk alanında hizmet vermeyi hedefliyorsanız,
  • Bu alanda kendimi geliştirmek ve kendi işimi kurmak istiyorum diyorsanız,
  • Zaten eğitmenlik yapıyorum ama profesyonel ve geçerlikte sertifikasyon yetkim yok diyorsanız,
  • "Bu alanda çok bilgi ve tecrübem var" ama paylaşacak ortam olmadığını düşünüyorsanız,
  • Kendi işiniz yanında ek olarak bu alanda da kazanmak istiyorsanız,
  • Eğitim & Danışmanlık alanında merkez yada kurum açmayı düşünüyorsanız,
  • Hâlihazırda zaten eğitmenlik yapıp, yasal ve akrediteli "Kişisel Gelişim Eğitmeni" sertifikasına sahip olmak istiyorsanız,
  • İçinizde bir cevher olduğunu düşünüp "Ben bu işi yaparım" diye düşünüyorsanız,
  • Artık kendiniz için birşeyler yapma vakti geldiğini düşünüyorsanız,
  • Çevrenizin çok olduğunu ve çevrenizde sevilen bir insan olduğunuzu düşünüyorsanız,
  • Bu eğitimleri network marketing ile tavsiye ederek çok ciddi kazançlar elde etmek istiyorsanız
  • Bu program tam da size göre! Kendinizi geliştirebileceğiniz; bunu yaparken de tavsiye ederek çok ciddi kazançlar elde edebileceğiniz bu muhteşem program için hemen kaydınızı yaptırın! Hem uluslararası geçerlikte ve güvenirlikte yasal dernek akrediteli sertifikalarla kendi işinizi kurun, hem de para kazanmaya başlayın.

Eğitim Tarihi: www.kigeder.org

Eğitim Süresi

Gün: Yüzyüze ve yoğunlaştırılmış uygulamalı eğitimlerle toplam 2 Gün: 2

Saat: Uzaktan eğitim & workshop ve süpervizyon çalışmalarıyla toplam 60 Saat: 60

Avantaj & Fırsatlar

İstanbul Kişisel Gelişim Kampı Sertifika Programını Kigef e-Sertifika Online Eğitim Network avantajlarıyla almak; eğitim alırken aynı zamanda tavsiye ederek de kazanmaya başlamak için lütfen şu adımları takip edin!
1. Öncelikle Üye ol linkinden sisteme kayıt olun!
2. Ardından İstanbul Temel Koçluk Becerileri Sertifika Programı'na tıklayarak eğitimi seçip sepete ekleyin. Ödeme seçeneklerinden kredi kartı ile ödemeyi seçerek Türkiye'nin en çok kullanılan 7 kredi kartına da 9 takside kadar ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
3. Ödeme işlemlerinizin ardından Referans Yönetimi linkine tıklayarak referans linkinizi öğrenebilir; bu eğitime katılmak isteyebilecek potansiyel arkadaşlarınıza referans ID'nizi iletebilirsiniz. Arkadaşlarınızın sisteme katılırken kazanmaya başlamanız için kayıtta sizin Referans Id numaranızı yazmaları yeterli!
4. Arkadaşlarınız sizin referansınızla üye olup eğitimleri almaya başladıklarında siz de Kazanç Prim Tablosu linkinde bulunan oranlarda kazanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik referanslarınızın referansıyla siteye gelip eğitim alan herkesten kazanmaya devam edersiniz!
5. Aklınıza takılan tüm konular için Destek Masası'na göz atabilirsiniz. Aradığınız içeriği bulamadığınız durumlarda geri dönüş yapabilirsiniz.

Eğitim Ücreti: 2.750 TL yerine 1.500 TL

TÜM EĞİTİMCİLERE: Tüm eğitimcilere % 10 İndirim

TAKSİT İMKANI: Ödemelerinizi peşin fiyatına kredi kartınızla 6-9 takside kadar yapma imkanı!

GRUP FIRSATLARI: Eğitime 4 kişi gelin, grup indirimiyle 1.000 TL ödeyin!

ORGANİZASYON KUR: Eğitim için 8-10 kişilik bir grup kur, organizasyon lideri olarak ücretsiz katıl, ekip lideri olarak para kazan!

Genel Bilgiler

Bu program neden açıldı?

- Kişisel Gelişim alanında dernek olarak bazı yasal düzenlemeler için çalışmalarımız ve görüşmelerimiz sürüyor. Bunun ilk adımı olarak artık üniversite vb. etkinliklerde eğitim veren her öğrenci grubu, etkinlik organizasyon sahibi vb. kişi ve kurumların sertifika verme yetkileri ve verilen sertifikaların geçerliği ve güvenirliği tartışılmaya başlandı.
- Eğitim, seminer vb. etkinliklerde görev alan kişi, kurum ve eğitmenlerin verdiği eğitimlerin akreditasyonları ve verdikleri sertifikaların geçerliği de yine bu bazda değerlendirilmeye alınıyor.
- İlerleyen dönemlerde ülke genelinde yapılacak ve düzenlenecek eğitimlerin tek merkezden yapılması, düzenlenen eğitimlerin uluslar arası geçerlikte belli standartlara kavuşturulması, eğitimcilerin bir veritabanı oluşturularak kayıt altına alınması ve “Kişisel Gelişim Eğitmeni” ünvanının bir meslek olarak tanınması konusundaki çalışmalarımız da devam ediyor. Böylece bu alandaki birçok mağduriyetlerin de önüne geçileceğine inanıyoruz. Örneğin A kurumundan astronomik ücretlerle sertifika sahibi olan kişi bir müddet sonra baktığında o kurumun kapandığını görebiliyor; maddi ve manevi olarak birçok zarara uğrayabiliyor. Yada hiçbir sertifika sahibi olmayan kişiler ve kurumlar yine astronomik ücretlerle farklı çalışmalar yapabiliyor. Yasal anlamda sıkıntı doğuracak bu çalışmaların önüne geçilmesi için de çalışmalar devam ediyor.
- Bu düşüncelerle ilerleyen dönemlerdeki çalışmalarımızda bilgi ve deneyim açısından mevcut eğitmen sayısının artırılması, bu çalışmaların tüm ülkeye yaygınlaştırılması konusunda bu alana katkı sağlayacak eğitmenlerin aramıza katılması amacıyla Kigeder yönetim kurulu olarak olarak Türkiyede ilk ve tek yasal dayanakla “Kişisel Gelişim Eğitmenliği” sertifika programı açılması kararlaştırılmıştır. Bu kampta eğitmenlik için temel oluşturabilecek bir basamak olarak planlanmıştır.

Yasal Dayanak

Kigeder Türkiyede "Kişisel Gelişim" alanında kurulan; yasal ve gerçek tüzel kişiliğe sahip ilk ve tek dernektir. Bu açıdan verilen Sertifikaların geçerliği ve güvenirliği ile akredite konusunda katılımcılarına tamamen yasal olanaklar sağlar. Türkiyede şuanda Kişisel Gelişim Eğitmenliği alanında düzenlenen eğitimlerde yasal dayanağı olan "Kişisel Gelişim Eğitmeni" ünvanı verebilen tek kurumdur.

Bu programın yasal dayanağı: dernek tüzüğü ilgili maddeler:

 • 25-Ülkemizde alanında “Kişisel Gelişim Uzmanı” yetiştirilmesini sağlamak amacıyla uzmanlık standartları kapsamında Kişisel Gelişim Eğitimlerini organize eder. Yapılmakta olan eğitimlerin standartlara uygun olup olmadığını kontrol edebilir.
 • 26-Yüksek standartları yakalama amacıyla “Kişisel Gelişim Derneği” olarak sertifikalandırma yapabilir.
 • 31- Dernek üyelerini Kişisel Gelişim Uzmanı olma kapsamında gerekli eğitimlere alabilir ve uzmanlığa yükselmeleri için gerekli çalışmaları yapabilir." maddeleri uyarınca açılmıştır.

Verilenler (Sertifikasyon & Materyaller vb.)

PROFESYONEL EĞİTİMLER (SERTİFİKALAR)

  • IPDACT (International Personal Development Association Coaches & Trainers) onaylı uluslararası geçerlikte “Certified Coaching“
  • Kigeder ( Kişisel Gelişim Derneği) onaylı uluslararası geçerlikte “Profesyonel Koçluk“

  KATILIM BAŞARI BELGELERİ

  • Kigeder ( Kişisel Gelişim Derneği) onaylı geçerlikte ve güvenirlikte “Beden Dili” sertifikası
  • Kigeder ( Kişisel Gelişim Derneği) onaylı geçerlikte ve güvenirlikte “Etkili İletişim Teknikleri” sertifikası
  • Kigeder ( Kişisel Gelişim Derneği) onaylı geçerlikte ve güvenirlikte “Etkili Sunum Teknikleri” sertifikası

Ayrıcalıklar & Kazanımlar

 • Türkiye’nin Kişisel Gelişim alanında ilk ve tek yasal ve tüzel kişiliği olan Kişisel Gelişim Derneği-Kigeder markası ve güvencesi altında Kişisel Gelişim Eğitmeni olmak.
 • Yasal dayanağı ile "Kişisel Gelişim Eğitmeni" ünvanını verebilen tek kurum olan Kigeder sertifikasyonuna ve eğitmenliğine sahip olmak
 • Resmi ve yasal bir eğitim alarak; eğitim sonunda geçerliği ve güvenirliği yüksek uluslararası geçerlikte sertifikasyon sahibi olmak.
 • Dünyadaki NLP ve Koçluk ilkelerine ve standartlarına paralel bir gelişim sürecine dahil olmak.
 • Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’nün açmış olduğu hizmet içi “Eğitim Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, NLP Eğitimi vb.” kurslarında: “Eğitim görevlisi olarak; Koçluk konusunda uluslar arası ya da ulusal düzeyde geçerliliği olan uzmanlık ve ustalık sertifikası sahibi olanlar” maddesi uyarınca alınan sertifikalar ile MEB’e bağlı hizmet içi eğitimler düzenlenebilmektedir.
 • Kişisel Gelişim Eğitmeni / Çözüm ortağımız vb. bu ailenin bir parçası olarak eğitmenler kısmında yer alabilecek, güvenilir ve söz sahibi bir referans sahibi olabileceksiniz.
 • Kigeder, kendi kurumunuzda yapacağınız çalışmalarda sizi hiçbir şekilde kısıtlamamaktadır. Aksine kendi yapacağınız veya organize edeceğiniz faaliyetlerde diğer çözüm ortağı dernek üyeleri ve eğitmenler ile en uygun koşullarda çalışmalar yapmanıza katkıda bulunacaktır.
 • Yapılacak sertifikasyonlar; eğitimi veren eğitmenlerin imzası ve Kigeder Yönetim kurulu başkanının mührü ve imzasıyla olacaktır. Bu da belirtildiği üzere sertifikaların ve eğitimlerin daha yasal, güvenilir ve geçerlikte olmasını sağlamaktadır.
 • Bireysel, kurum yada merkez olarak faaliyette bulunduğunuz eğitimlerin ve çalışmaların artmasına katkı sağlayacaktır. Örneğin kurum olarak yalnızca NLP, Koçluk ve Hızlı Okuma kursları düzenleyen bir kurum iseniz; çözüm ortaklığımız ile şuan yayında ve faaliyette bulunulan yaklaşık 90-100 civarında Kişisel Gelişim, İnsan Kaynakları, Profesyonel Eğitimler ve Seminerler vasıtasıyla faaliyet alanını daha da genişletebileceksiniz.
 • Yine birey, kurum yada merkez olarak yalnızca bulunduğunuz il yada ilçedeki yerel müşterilerinize hitap ederken tüm Türkiye’de faaliyette bulunan temsilcilikler, şubeler ve çözüm ortaklıkları yoluyla gittikçe büyüyen bu ailenin parçası olarak; tüm ülkeye hitap etmeye ve faaliyetlerinizi tüm Türkiye’ye yaymaya başlayacaksınız. Bu da Kigeder çatısı altında sizin yalnızca bulunduğunuz yerde değil tüm ülkede tanınmanızı sağlayarak çalışmalarınızı daha güvenilir bir referansla yapmanız anlamına gelmektedir.

Uzaktan Eğitim & Uygulama & Süpervizyon

Uluslararası geçerliği sağlamak adına eğitimler 130 saat olarak planlanmaktadır. 2 günlük yoğunlaştırılmış birebir yüzyüze grup eğitimlerinden sonra süreç size özel olarak hazırlanan ve kullanıcı adı ve şifreniz ile girebileceğiniz Uzaktan Eğitim Paneli ile devam edecektir. Bu panel 1 yıl boyunca kullanımınıza açık kalacaktır. Örnek eğitim paneli görmek için lütfen Tıklayınız.

Bunun yanında süreç içerisinde her katılımcı 5 modülde en az 10 saat uygulama ve süpervizyon alacaktır.

 • 10'ar saat eğitim süreciyle ilgili temel beceri uygulamaları
 • 10'ar saat çeşitli modüllerle ilgili vaka analizler
 • 5'er saat bireysel danışma uygulaması ve bireysel süpervizyon
 • 5'er saat grupla danışma uygulaması ve grup süpervizyonu

Eğitim Metodları

 • Seminer ve eğitimlerimiz 4-Mat olarak adlandırılan pedagojik seminer modüllerinin biraraya getirilmesiyle özel olarak tasarlanmıştır. Bundaki amaç, bilinçli ve bilinçdışı öğrenme süreçlerini aktif hale getirip, tüm öğrenme tiplerini gözeterek, katılımcıların maksimum düzeyde eğitim içeriklerinden faydalanabilmelerini sağlamaktır. Dinamik eğitim modelimiz sayesinde, her bireyin gereksinimlerine cevap verebilmeyi amaçlıyoruz. Asgari 10-15 kişilik gruplar halinde düzenlenen sertifika eğitimlerimiz güvenli bir eğitim atmosferi içerisinde, eğitim içeriklerinin özenle işlenip, grup çalışmaları sayesinde pekiştirilip, eğlenceli ve uygulamaya yönelik bir öğrenme sürecini mümkün kılmaktadır. Eğitimlerimizde Yaratıcı Drama temelli yaşantısal deneyimlere yer verilmektedir.

Eğitim Standartları

 • Kigeder, düzenlemiş olduğu sertifika eğitimlerinde, uluslararası eğitim enstitülerince kabul gören en yüksek eğitim standartlarını temel almıştır. Uluslararası geçerlikte sertifikasyonlar kısa adı IPDACT olan International Personal Development Association Coaches & Trainers onaylı olarak geçerlikte ve güvenirlikte verilmektedir.

Sertifikasyon Genel Özellikleri

Yapılan sertifikasyonların genel özellikleri şu şekildedir;

 • Orijinal sertifika kâğıdına basılmıştır.
 • Resmi Kigeder kaşesi vardır.
 • Kigeder logosu vardır.
 • IPDACT (International Personal Development Association Coaches & Trainers) logosu vardır.
 • Sertifika seri numarası ve eğitim tamamlanma tarihi vardır.
 • Yetkilendirme sertifikalarında “Kigeder Eğitim ve Sertifikasyon Kurulu” üyelerinin imzası vardır.
 • Kigeder Yönetim Kurulu Başkanının imzası ve mührü vardır.
 • Eğitime katılanlar Kigeder resmi internet adresinde “Eğitmenler” kısmında listelenmektedir.
 • Sertifikalar Kigeder resmi internet adresinde “Sertifika Sorgulama” kısmında listelenmektedir.

Programa Kimler katılmalı?

 • Kişisel gelişim sektöründe NLP ve Koçluk alanında hizmet vermeyi hedefleyenler
 • Bu alanda kendimi geliştirmek ve kendi işimi kurmak istiyorum diyenler
 • Zaten eğitmenlik yapan ama profesyonel ve geçerlikte sertifikasyon yetkisi almak isteyenler
 • "Bu alanda çok bilgi ve tecrübem var" diye düşünüp paylaşacak ortam olmadığını düşünenler
 • Kendi işinin yanında ek olarak kendini geliştirip bu alanda da kazanmak isteyenler
 • Eğitim & Danışmanlık alanında merkez yada kurum açmayı düşünenler
 • Hâlihazırda eğitmenlik yapan ve eğitmen olarak "Kişisel Gelişim Eğitmeni" sertifikasına sahip olmak isteyenler
 • İçinde bir cevher olduğunu düşünüp "Ben bu işi yaparım" diye düşünenler
 • Artık kendisi için birşeyler yapma vakti geldiğini düşünenler
 • Yakın dönemin ve geleceğin en büyük yatırım aracı olan Eğitime ve kendisine yatırım yapmak isteyenler

İrtibat Bilgileri

Burak Bey: 0506 616 70 33

e-mail: kigeder@gmail.com

Eğitim İçerikleri

Temel Koçluk Becerileri

 • Koçluk nedir, ne değildir ? (Koçluk ile terapi, koçluk ile danışmanlık, koçluk ile mentörlük arasındaki farklar nelerdir)
 • Koçluk felsefesi nasıl olmalıdır?
 • Koçluk kavram ve mesleklerinin açıklanması,
 • Temel koçluk becerilerinin geliştirilmesi,
 • Koçluğun içselleştirilmesi,
 • Danışanda farkındalık yaratmanın yollarını açıklanması,
 • Koçluk seansının çerçevesi
 • Danışanı engelleyen inançları ve değişimi
 • Zihinde Canlandırma
 • Hipnoz ile Telkin Yöntemi
 • Danışanda özgüven geliştirme yöntemlerinin kavratılması,
 • Empati kurulması;
 • “Olumlu dil kalıpları” kullanması,
 • Kişisel farkındalığın arttırılması.
 • Özgüven sağlama ve kendine duyduğu inancı güçlendirmek
 • Sorumluluk ve iç disiplin geliştirmesine yardımcı olmak
 • Değerler sistemi farkındalığı

Beden Dili

 • Beden Dilinin Önemi
 • İletişim bölgeleri
 • Gövde duruşları
 • Hitap gücü ve ses tonu
 • Anlama ve algılama yöntemleri
 • Mesajlar ve yorumlamaları
 • Jest ve mimiklerimiz
 • Yüz ifadeleri
 • Göz kontağı
 • El, kol ve baş hareketlerinin yorumlanması
 • Kişisel rahatlama ve gerginlik azaltma
 • Oturuş ve bacakların kullanımı
 • Oturuş düzenleri
 • Bölge ve sahiplenme hareketleri
 • Statü sembolleri
 • Obje kullanımları
 • Söz, Ses ve Beden Dilinin Kullanımı
 • Fotoğraf & Video Analizleri

Etkili İletişim Teknikleri

 • Etkili İletişim Nedir ?
 • İletişim tipleri
 • İletişim Engelleri
 • İkna Yöntemleri
 • Algılama:Kendimizi ve başkalarını nasıl algılıyoruz?
 • Kalibrasyon: Karşı tarafın tepkileri gözlemleyebilme
 • Sözlü ve Sözsüz Uyum Teknikleri
 • İletişimde Güveni Sağlama
 • İletişimde liderlik
 • Açık uçlu sorular-kapalı uçlu sorular
 • Karakter tipleri ve meta-programlar
 • Aktif Dinleme-Empati

Etkili Sunum Teknikleri

 • Bir Sunum Yapmak
 • Neden İyi Bir Sunumcu Olmalıyım?
 • İyi Bir Sunumcunun Olmazsa Olmazları
 • İlk Mesele – Sahne Korkusu, Nasıl Alt edilir?
 • Sebepler
 • Etkilemek
 • Bildiklerini Paylaşmak
 • Uygulama – Katılımcıların ilk sunumları
 • Sunumdan Öncesi
 • Heyecan ve Korku ile Başa Çıkmak
 • Katılımcı Grubu Tanımak
 • Beklentileri Bilmek ve Sınırlamak
 • Bilgi Veri Toplam
 • Sahnede
 • Jest ve Mimik Kullanımı
 • Beden Dili ve Ses
 • Sesin Kullanımı
 • Sahnenin Kullanımı
 • Göz Teması
 • Test uygulamaları ve sonuçların değerlendirilmesi
 • Video Kaydı
 • Ses , Nefes Egzersizleri
 • Grup çalışmaları ile katılım sağlamak
 • Role Play Çalışmaları


EĞİTİM ÖNBAŞVURU FORMU İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

Share with friends

Date and Time

Location

Istanbul

Şişli

Şişli/İstanbul

Istanbul, İstanbul 42360

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved