İstanbul Blockchain Women - Blockchain Use Case Series: PlasticTwist

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

ING İnovasyon Merkezi

Esentepe Mahallesi, No:4 Polat Plaza Esentepe, Ali Kaya Sk., 34394 Şişli/İstanbul

İstanbul, Levent 34394

Turkey

View Map

Event description
İstanbul Blockchain Women'ın Blockchain Use Case Series etkinliğinde ilk konuk TAGES CEO'su Leyla Arsan!

About this Event

Tüm etkinliklerimizi ve paylaşımlarımızı takip etmek için:

https://www.instagram.com/inginovasyonmerkezi/

Etkinlik Programı:

18:30 – 19:00 İkram&Networking

19:00 – 20:30 İstanbul Blockchain Women - Blockchain Use Case Series: PlasticTwist

20:30 – 21:00 Networking

Kadınların Blockchain ekosistemindeki varlığını desteklemek ve artırmak amacıyla kurulan Istanbul Blockchain Women Platformu ING Inovasyon Merkezi iş birliği ile Blockchain Use-Cases serisine başlıyor. İlk buluşmada Istanbul Blockchain Women Platformu'nun değerli katılımcısı Leyla Arsan (TAGES-CEO) Türkiye inovasyon ortağı olduğu Plastic Twist projesini anlatacak.

Plastic Twist - Plastiğin gezegenimize verdiği zararı azaltmak için, atıklara “değer” atfedilerek farkındalık yaratmak üzere Blockchain tabanlı ve kendi ekosisteminde kullanılan Token’ı ile bir ödül/teşvik sisteminin kurulacağı yepyeni bir inovasyon projesi. Plastik atıkların tokenize edilebileceği bir pazaryeri imkanı sunan Plastic Twist projesi, aynı zamanda plastik atıklar konusunda farkındalık yaratmak adına Yedinci Kıta teması altında düzenlenen 16. İstanbul Bienali’nin de kapanış etkinliği olacak.

Leyla Arsan :

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İstatistik ve BT geçmişiyle BT alanında 28 yıldan fazla deneyime sahiptir. 1990 yılından beri hem Türkiye, hem de Avrupa’da bankacılık, üretim, tarımsal gıda, sağlık hizmeti, hızlı tüketim ürünleri, lojistik, çevre, enerji, eğitim, turizm endüstrilerinde ve yerel yönetimlerde yenilikçi BT projeleri geliştirip yöneterek iş dünyasını ve teknolojiyi buluşturmada oldukça çok deneyim ve uzmanlık kazanmıştır.

2002 yılından itibaren kurucusu olduğu TAGES ile, sanayi, KOBİ’ler, girişimciler, Start-Up, STK, üniversiteler ve yerel yönetimlere Ar-Ge ve inovasyon, Avrupa Birliği fonları, strateji ve politika geliştirme konularında danışmanlık ve proje yönetimi hizmeti sağlamakta, aynı zamanda da çeşitli projelerde inovasyon ortağı olarak rol almaktadır.

Date and Time

Location

ING İnovasyon Merkezi

Esentepe Mahallesi, No:4 Polat Plaza Esentepe, Ali Kaya Sk., 34394 Şişli/İstanbul

İstanbul, Levent 34394

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved