$80

İŞ YERİNDE İÇSEL VE KİŞİLERARASI ÇATIŞMALAR

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

İstasyon 360 Beylerbeyi

View Map

Refund Policy

Refund Policy

Refunds up to 7 days before event

Friends Who Are Going
Event description

Description

İş yerleri eleştiri, yargı, göz devirme, telefon çarpma, farkettirerek fısıldaşma, utandırma stratejisi ile iş yaptırma, güç kullanımı gibi sözel ya da davranışsal şiddetin örneklerini kolayca görebildiğimiz alanlar. Şiddet, bu derece açıktan yaşanmadığı şirketlerde ise profesyonelce işleyen manipülatif akıl oyunlarına evriliyor. Bir yandan bu davranışların bir ya da bir kaçını iş hayatına atıldıktan kısa süre sonra öğrenmiş ve yeni geliştirdiğimiz becerileri (!) galibeyet, haklılık düşüncesiyle uyguluyorken, bir yandan şiddetli davranışları seçen mesai arkadaşlarımız, yöneticilerimiz düşman imgelerimiz oluyor.


Son yıllarda kurum içi iletişimin, müşteri ilişkilerinin, empati vb yetkinliklerin motivasyon, verimlik, uyum, kuruma bağlılık ve kazancı artırmak adına önemli olduğunu duyuyoruz. Bununla birlikte duygusal zeka, sosyal zeka, empati, liderlik, takım çalışması gibi hayatımıza hızla girmiş terimlerle ya ne yapabileceğimizi bilmiyoruz ya da öğrendiklerimiz bam telimize basılana kadar işe yarıyor. Kendimize şefkat gösterme anları ise işi terketme fikriyle sınırlanmış olabiliyor.


Zorunlulukları tercihlere tercüme etmek, yargıların ardındaki ihtiyaçları görebilmek, adrenalin ve hızın içinde iş işten geçene kadar dönüp bakmaya fırsatımız olmayan duyguları bir tetik anında yakalayabilmek ve "zayıflıklarımızı göstermemek" için çaba sarfettiğimiz iş yerlerinde kendimizle ilgili keşfettiklerimizi bağlantımızı koruyarak ifade etmenin yollarını aramak bu çalışmada amacımız olacak.

Share with friends

Date and Time

Location

İstasyon 360 Beylerbeyi

View Map

Refund Policy

Refunds up to 7 days before event

Save This Event

Event Saved