Free

İnovatif Fikirler Nasıl Bulunur?

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

ING İnovasyon Merkezi

Esentepe Mahallesi, No:4 Polat Plaza Esentepe, Ali Kaya Sk., 34394 Şişli/İstanbul

İstanbul, Levent 34394

Turkey

View Map

Event description
"İnovatif Fikirler Nasıl Bulunur?" eğitimi 27 Eylül'de!

About this Event

Tüm etkinliklerimizi ve paylaşımlarımızı takip etmek için:

https://www.instagram.com/inginovasyonmerkezi/

Etkinlik Programı:

18:30 – 19:00 İkram&Networking

19:00 – 20:30 İnovatif Fikirler Nasıl Bulunur?

21:00 – 21:30 Networking

Yaratıcılık ve inovasyona ilgi duyan, girişimci olmak isteyen ama bir fikri olmayan ya da başka neler bulabilirim diyen kişilere, yaratıcı ve üretken bir

sınıf ortamı yaratmak isteyen eğitimcilere ; hayal gücü, yaratıcılık, esnek düşünme ile ilgili pratik ipuçları verilecektir. Ayrıca yaratıcı düşünceyi tetikleyen etkinlikler? Hayal gücü nasıl beslenir?"Taze bir fikre yaklaşım nasıl olmalıdır" konularıyla ilgili uygulama yapılacaktır. Etkinlikte, yeni bir fikir bulmak odak noktamız olacaktır.

Fazilet Karahallı kimdir?

İş yaşamına 2000 yılında Istanbul'da Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı bir okulda başladı.Ders konularından biri olan inovasyonun, gelecek için, eğitimin dışında bırakılamayacak kadar önemli olduğunu farkettiğinde, inovasyon ve Yaratıcı Düşünce araştırmalarına ve uygulamalarına yoğunlaştı. Bu alanda çocuklar ve öğretmenlerle çalıştı.

2016 yılında basılan Çocuklar İçin İnovasyon kitabını hazırladı.Ayrıca Stem&Maker dergisi için inovasyon ve yaratıcılık ile ilgili yazıları hazırladı.

Fazilet Karahallı, inovasyonun başlangıcında gerekli olan yaratıcılığın, okullardaki zayıflığını farkettiğinde ise bu konudaki birikimini paylaşmaya karar verdi. 2016 yılından itibaren çeşitli platformlarda gönüllü çalışmalarla, inovasyona giden yaratıcı fikirlerin oluşumu ile ilgili birikimlerini bu güne kadar Tuzla'da, 400 den fazla eğitimci, çeşitli okul ve projelerde 3000'den fazla çocukla paylaştı. Günümüzde ise çalışma yaşamına, inovasyon, yaratıcılık, fikir bulma süreçleri konusunda eğitimler vererek devam etmeyi plânlamaktadır.

Share with friends

Date and Time

Location

ING İnovasyon Merkezi

Esentepe Mahallesi, No:4 Polat Plaza Esentepe, Ali Kaya Sk., 34394 Şişli/İstanbul

İstanbul, Levent 34394

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved