£20

INCI TURKAY ile YETISKINLER ICIN YARATICI DRAMA

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

East Twickenham Neighbourhood Association

13 Rosslyn Road

Twickenham

TW1 2AR

United Kingdom

View Map

Refund Policy

Refund Policy

No Refunds

Event description

Description

www.refresh-yourself.co.uk

REFRESH YRSLF ekibi, Londra'da yaşayan 6 Türk kadından oluşmaktadır. Amacımız United Kingdom'da yaşayan Türk ve/veya Türk olmayanları birbirleriyle buluşturmaktır. REFRESH YRSLF toplantılarıyla hedeflediğimiz, birbirimizden öğrenebilmek, birbirimiz ile sosyalleşmek ve birbirimizi tamamlayabilmektir. Bu oluşum herhangi bir ticari kaygı gütmediği gibi, tüm konuşmacılarımız ücretsiz katılıp, katılım bedelinin bir kısmı www.mind.org.uk ve Türkiye'de Güneş Umuttur özel yardımlaşma inisyatifini bağışlanmaktadır.İnci Türkay, 20 yılı aşkın süredir devam eden sanat hayatında değerli tiyatro çalışmalarının yanı sıra televizyonda Sihirli Annem dizisinde ki Betüş karakteri ile başarılı çalışmalara imza atmıştır. Tiyatrocu kimliği ve TV kariyerinin yanısıra sinema filmlerinde ve reklamlarda oynayan Türkay, çocuklara ile drama çalışmalarının yan sıra yetişkinler ile özel tasarlanmış eğitim çalışmaları gerçekleştirmektedir. www.incisdramaclub.co.uk

Drama Yoluyla Yaratıcılık ve Farkındalık çalışması, oyunculuğun temel metotlarından faydalanarak oluşturulmuş keyifli bir kişisel gelişim programıdır. Drama, doğaçlama, nefes ve beden farkındalığı saglayacak egzersizlerle, kişinin özgüvenini, konsantrasyonunu ve yaratıcılığını pekiştirme, ifade becerilerini güçlendirme hedeflenir.

NEFES VE BEDEN FARKINDALIĞI Nefes, heyecan kontrolünü ve dengeyi oluşturmamızı sağlar. Nefesle birlikte bedeni tanıdığımızda, beden hakimiyeti, yapaylıktan uzak ve özgüvenli bir beden kullanımını beraberinde gelir. Tiyatro öğretilerinin başında gelen beden farkındalığı, özgüvenimizi artırmadaki önemli adımlardan biridir.

DOĞAÇLAMA Doğaçlama, bizi kısıtlayan kalıplarımızdan, hayatımızda bizi geride tutan zincirlerimizden kurtulmamız için çok önemli ipuçlarını yakaladığımız bir derstir. Zihinsel alışkanlıklarımızı biraz olsun değiştirmek, yaratıcılığımızı ortaya koymak ve özgüvenimizi keşfetmek için tiyatronun bu paha biçilmez metodundan faydalanıyoruz.

DRAMATİK ÇALIŞMALAR “Dünya bir tiyatro sahnesidir ve hepimiz birer oyuncu”. İşte bu eskimeyen söz, içinde bulunduğumuz dünyayı çok güzel özetliyor. Dramatik çalışmalar dersinde çeşitli tiyatro metinlerinden faydalanarak gerçek duygularımıza ulaşmak, ifade becerilerimizi artırmak, konsantrasyonumuzu ve gözlem gücümüzü pekiştirmeyi hedefliyoruz.

Gelin sadece iki saatlik bir atölye çalışması ile birlikte keyifli bir yaratici drama yolculuğuna çıkalım.This program with İnci Türkay will be run in TURKISH.

We are an international social platform and would like to invite friends for sharing, learning and networking. This is a social responsibility project at which our keynote speakers participate free of charge, the income is dontated to www.mind.org.uk as well as to Güneş Umuttur - an Turkish iniative supporting Anatolian pupils.

Share with friends

Date and Time

Location

East Twickenham Neighbourhood Association

13 Rosslyn Road

Twickenham

TW1 2AR

United Kingdom

View Map

Refund Policy

No Refunds

Save This Event

Event Saved