Free

IMPACT2030 Etki Söyleşileri: Önyargılar

Actions and Detail Panel

Free

Event Information

Share this event

Date and time

Location

Location

Online event

Event description
Türkiye Etki Konseyi'nin mayıs ayı buluşmasında önyargıları konuşacağız.

About this event

ABD'nin Minnesota eyaletinde, George Floyd isimli siyah bir Amerikalı'nın polis tarafından öldürülmesinden bu yana bir yıl geçti. Kurumsal dünyanın da desteğini kazanan Black Lives Matter (BLM-Siyahların hayatı önemlidir) kampanyası gerçekleştirildi. İnsanların hayatını kaybetmesine dahi yol açabilen önyargılara karşı gelişme kaydedildi mi? Kurumsal dünya BLM'den neler öğrendi?

Bilinçsiz ön yargılar sadece siyahlara karşı değil; ''farklı '' görülen herkese karşı. Dünya nüfusunun yarısını oluşturmasına rağmen kadınlara da karşı. 10 kişiden 9'u kadınlara karşı önyargılı. (BM Sosyal Normlar İndeksi)

Mayıs ayındaki Etki Söyleşisinde önyargıları konuşacağız. Türkiye Etki Konseyi Başkanı ve Headline Diversity Kurucusu Arzu Pınar Demirel'in moderasyonunu yapacağı online etkinliğin konuşmacılarını yakında açıklayacağız.

Yeni perspektifleri öğrenmek ve ağınızı Kurumsal İletişim, Sürdürülebilirlik, İnsan Kaynakları, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık profesyonelleriyle genişletmek için Etki Söyleşilerine bekleriz.

Tarih: 25 Mayıs 2021, Çarşamba

Saat: 19.00 - 20.00

Yer: Zoom üzerinden online

IMPACT2030 Türkiye Etki Konseyi

Şirketler çalışanlarının becerilerini, deneyimini ve yaratıcılığını iyiliğin bir gücü olarak harekete geçirdiğinde, dünyayı değiştirebilirler.

Türkiye Etki Konseyi, global bir girişim olan IMPACT2030’un dünyanın önemli coğrafyalarında başlattığı ilk altı Bölgesel Etki Konseyi arasındadır. Amacımız insan kapitali yatırımları ve çalışan gönüllülüğüyle Birleşmiş Milletler’in sürdürülebilir kalkınma amaçlarını ve toplumsal cinsiyet eşitliğini desteklemektir.

İletişim: turkeycouncil@impact2030.com

Web: etkikonseyi.com

Tags
Share with friends

Date and time

Location

Online event

Save This Event

Event Saved