Skip Main Navigation
Page Content
This event has ended

Save This Event

Event Saved

BURSA TİM TEB GİRİŞİM EVİ

GLOBAL PAZARLARA AÇILMAK

BURSA TİM TEB Girişim Evi

Thursday, December 14, 2017 from 2:00 PM to 6:00 PM (Eastern European Standard Time Turkey Time)

GLOBAL PAZARLARA AÇILMAK

Ticket Information

Type Remaining End Quantity
katılım 8 Tickets Ended Free  

Share GLOBAL PAZARLARA AÇILMAK

Event Details

Bursa TİM TEB Girişim Evi genel girişimcilik eğitimleri kapsamında henüz global olarak pazarlamaya başlamamış veya mevcut dış ticaret faaliyetlerini geliştirmek isteyen teknolojik firmalar ve girişimciler için "Global Pazarlara Açılmak" gerçekleştirilecektir.

  • İşletmelerde Uygulanabilir Stratejik Dış Ticaret planı hazırlanması ve Yönetimi
  • Temel Dış Ticaret Bilgileri, Kavramlar, Terimler
  • Dış Ticarette Taşıma Türleri ve Uluslararası Teslim Şekilleri
  • Dış Ticarette Ödeme Şekilleri ve Risklerin Minimizasyonu
  • Bilişim Sektöründe Dış Ticaret
  • Dış ticaret mevzuatı
  • Uluslararası sözleşmeler
  • Uyuşmazlıkların giderilme yöntemleri

 konularının anlatılacağı eğitim 14 Aralık Perşembe günü 14.00 - 18.00 saatleri arasında  ULUTEK Teknopark Seminer Salonunda gerçekleştirilecektir.

 

Dış ticaretle dünya pazarlarından pay alarak satış, kar ve rekabet gücünü artırmayı hedefleyen tüm girişimciler ücretsiz eğitime davetlidir.

MUTEBER BOZTEMUR Özgeçmiş:

 

“Muteber Boztemur 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun olmuştur. Akbank Kayseri Şubesi Kambiyo servisinde başlayan dış ticarete ilgisi devam etmektedir. İC Şirketler Grubu şirketlerinde görev aldığı dönemler arasında 6 yıl Amerika Birleşik Devletleri Utah Eyaletinde yaşamış ve incelemelerde bulunmuştur. Ankara Dünya Ticaret Merkezi ve Girişim Eğitim Danışmanlık Merkezi’nde, dış ticarette başarının, bireyselin yanında kurumsal eğitimle gerçekleşeceği inancıyla eğitim ve danışmanlık projeleri geliştirmiş ve uygulamıştır. Bu projeler arasında ayrıca, uluslararası ticari heyet organizasyonları, uluslararası kongre ve fuar katılımları, match-making toplantıları da yer almıştır.

 

Eğitim konuları arasında temel dış ticaret bilgileri, teslim ve ödeme şekilleri, sigorta, gümrük ve kambiyo işlemleri, akreditif okuma, dış ticaret mevzuatı, uluslararası kültürel farklılıklar, uluslararası sözleşmeler, müzakere teknikleri ve uyuşmazlıkların giderilme yöntemleri, uluslararası pazar araştırmaları bulunmaktadır. Ayrıca dış ticarete kurumsal bakılabilmesini sağlamak amacıyla Girişim Merkezi’nin ‘İş Planı’ndan esinlenilenerek geliştirilen ‘Dış Ticaret Planı’, ‘Firma Dış Ticaret Analizi’ ile eğitim ve danışmanlık faaliyetleri içiçe sürdürülmektedir.

 

Muteber Boztemur, kamu kurumları ve sivil toplum örgütleri için yeni hizmet modellerinin oluşturulması ve uygulanmasında görev almıştır. Bu tür çalışmaları arasında eşleştirme desteği modellemesi, sektörel kümelenmeler için uluslararası pazar araştırmaları yer almaktadır

 

Farklı sektörlerde çok sayıda işletmede eğitim ve  danışmanlık veren Boztemur, çeşitli kurumların  eğitmen ve danışman havuzlarında yer almakta ve çalışmalarını 2007’den bu yana bağımsız olarak sürdürmektedir.

 

Muteber Boztemur, Girişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi tarafından hazırlanan ve uygulanmakta olan TEB KOBİ Akademi Kurumsal Gelişim Programı ve TEB KOBİ Danışmanı Yetiştirme programlarının dış ticaret ile ilgili tasarımında yer almış, devam eden uygulama çalışmalarında aktif olarak hizmet vermektedir.”
Have questions about GLOBAL PAZARLARA AÇILMAK? Contact BURSA TİM TEB Girişim Evi

When & Where


Ulutek Teknoloji Gelistirme Bolgesi
Uludağ Üniversitesi Görükle Kampusü
Seminer Salonu
Nilüfer, Bursa 16120
Turkey

Thursday, December 14, 2017 from 2:00 PM to 6:00 PM (Eastern European Standard Time Turkey Time)


  Add to my calendar

Organizer

Interested in hosting your own event?

Join millions of people on Eventbrite.

Please log in or sign up

In order to purchase these tickets in installments, you'll need an Eventbrite account. Log in or sign up for a free account to continue.