Girişimde Kadın Eli (GH Fatih)

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

SANTRAL

Tahtakale Mahallesi, Vasıf Çınar Cad. No:23, 34116 Fatih, İstanbul

Fatih

Istanbul, 34116

Turkey

View Map

Event description

Description

Etkinlik Konusu: Girişimde Kadın Eli (GH Fatih)


Etkinlik Hakkında:

Girişimde Kadın Eli, başarılı kadınlardan girişim örnekleri, girişim alanına üç ayrı konuşmacıdan farklı bakış açılarını almayı, girişim, eğitim, sosyal medya ve insan kaynaklarına deneyimlerini katılımcılara sunmayı hedefliyor.


Konuşmacılar:

  • AYŞEM ECE YALÇINKAYA | İK ve Kalite Yönetim Sistem Danışmanı | Veri Analisti: Manisa Celal Bayar Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü'nden 2004 yılında mezun olduktan sonra Ekonometri Ana Bilim Dalı İstatistik Bölümü'nde “Kategorik Veri Analizi ve Hizmette Kalite” tezi ile yüksek lisansını tamamlamış aynı ana bilim dalında üretim ve hizmette istatistiksel proses kontrol teknikleri konusunda doktora çalışmasına devam eden Yalçınkaya, 2008 yılında ISO Başdenetçiliğini alarak bilgi belgelendirme sistemlerinde ve İzmir bölgesinde bir çok danışmanlık firmasıyla ortak çalışmalar yürütmüştür. Lastik, matbaa, sağlık, havacılık, tekstil vb birçok sektörde birden fazla firmaya İnsan Kaynakları ve Kalite Yönetim Sistemi kurulmasında destek veriyor. Bunların yanı sıra blog yazmakta olup (www.kalitece.wordpress.com) JCI, Toastmasters, İstanbul Business Networking gibi bir çok sosyal ve iş ağınında aktif katılımcısıdır.
  • YEŞİM MUTLU | YSM Photo Blog Kurucusu, Trend Avcısı: 1971 Çanakkale’de doğdu, çeşitli okullarda okudu, yıllarca çalıştı. Bir gün her şeyi bıraktı. Şimdi sadece fotoğraf çekiyor ve blog yazıyor. Kızlarına, fotoğrafa, yazmaya, Bozcaada’ya, hayata aşık. Karmaya, ne ekilirse onun biçileceğine inanıyor. Hayatını sağlıklı bir biçimde yönetiyor, yeşil çayı ile ayrılmaz bir ikili olduklarını ifade ediyor. İstanbul tabanlı bir fotoğrafçı, blogger ve 3 kız annesi. 2005’te İstanbul’da yaşarken YSM Photo Blogumu kurdu. YSM Photo Blog özellikle Türkiye’de ve dünyada öncü bir hayat stili blog. Çocuk fotoğrafı nasıl çekilirden, tatil fotoğrafı nasıl çekilire kadar farklı post ve fotoğraflarla dolu. Blogu güzellik, sağlık, yemek, moda, teknoloji, sosyal medya ve daha fazlası hakkında öncü bir tasarımcı. Firmalara özel politikalar/projeler düzenliyor. Trend avcısı ve her zaman keşfedilmemiş ülkeleri arıyor.
  • SEHER KARAKOCA | Atölye Greenlife Kurucusu ve Tasarımcı: İstasyon Sanat Merkezi Stilistlik Bölümü ve Marmara Üniversitesi Hazır Giyim Bölümünden mezun oldu. Çeşitli kurumlarda profesyonel deneyimleri sonrasında, çocuklara doğa sevgisini kazandıracak çalışmalar yapan, bir kadın girişim olarak doğan Atölye Greenlife’ın kuruluş çalışmalarını tamamladı. “Hobi’den KOBİ’ye” olarak ifade ettiği yolculuğunun ilk metrelerini geride bıraktı. Hedefi yaratıcı çalışmalarını çeşitlendirmek, daha çok çocuğa çalışmalarla buluşturabilmek.


Ne Yapacağız

Girişim bilgisi ve deneyimini sizlere sunmayı hedefleyen, girişimcilik alanında farkındalık oluşturmak odaklı etkinliklerimiz seminerler ve sohbetlerden oluşur. Seminerlerde, konusunda uzman ve girişimcilik alanında deneyim sahibi eğitmenler seçilmiş başlık ile ilgili sunumunu sizlere aktarır. Sohbetlerde, girişimcilik deneyim sahibi konuşmacımız bu süreç içerisindeki başarıları, zorlukları, başarısızlıklarını içeren girişim yolculuğunu sizlere sunar. Etkinliklerde, bilgi, deneyim ve öneriler paylaşılır, etkileşimli bir ortamda konuşmacılara sorularınızı sorma ve danışma imkanı da bulursunuz.


Etkinliğimiz ÜCRETSİZDİR. Lütfen http://www.bit.ly/girisimhareketi adresinden kesin kaydınızı oluşturmayı ve biletinizi almayı unutmayınız.


Etkinlik Kategorisi: Sohbet

Etkinlik Tarihi: 17 Haziran 2019, Pazartesi, 19:00-21:30

Mekan: SANTRAL

Adres: Tahtakale Mahallesi, Vasıf Çınar Cad. No:23, Fatih, İstanbul, Türkiye


Bilgi ve Rezervasyon İçin: fatih@girisimhareketi.com


Program Akışımız:

19:00-19:30 Kayıt ve Networking

19:30-19:45 Açılış ve Girişim Hareketi Hakkında Bilgilendirme

19:45-21:15 Sohbet: Konuşmacı Paylaşımları (90 dakika)

21:15-21:30 Soru ve Cevap (15 dakika)

21:30 Kapanış

Date and Time

Location

SANTRAL

Tahtakale Mahallesi, Vasıf Çınar Cad. No:23, 34116 Fatih, İstanbul

Fatih

Istanbul, 34116

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved