Girişimciler İnovatif Fikirler Nasıl Üretebilir? (GH Seyhan)

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Dreamwork Offices

Kurtuluş Mah. Atatürk Cad. No:95 /1 Adanaspor Apt.

Seyhan

Adana

Turkey

View Map

Event description

Description

Etkinlik Konusu: Girişimciler İnovatif Fikirler Nasıl Üretebilir? (GH Seyhan)

Etkinlik Hakkında: Yenilik yapmak zordur. İnsanların yeniliği kabul etmesi ve üretmesi için doğru bildikleri şeyi sorgulaması gerekir. Tutsak olduğumuz fikirlerden kurtulmak ve farklı bakış açıları ile problemlere farklı çözüm teknikleri geliştirmek gerekir. Yaratıcı ve yenilikçi düşünmek bazı insanlara özel bir yetenek değildir. Hepimizin içinde var olan bir potansiyeldir. Derinlerde gömülü olan bu potansiyelimizi keşfetmek ve içimizdeki inovasyon kahramanı ile yeniden işbirliği yapabilmek bizim elimizdedir. Bir girişimci olarak, ihtiyaç duyduğunuz inovatif iş fikirlerini üretmek için kullanabileceğiniz temel araçları ve yenilikçi düşünme tekniklerini bu seminerde dinleme ve bir mini workshop çalışması ile de uygulama şansınız olacak. İnovatif bir iş fikrine ihtiyacınız varsa, girişiminiz içinde inovasyon projeleri gerçekleştirmeyi hedefliyorsanız ve girişiminizin her aşamasında yaratıcı fikirler üretmek istiyorsanız “Yenilikçi Fikirler Geliştirme Seminerine” davetlisiniz.

Konuşmacı: ÇİĞDEM SEZER | Profesyonel Koç | Eğitmen | Yazar | Girişim Hareketi Mentoru

Konuşmacı Hakkında: Doğma büyüme Adanalı. 1997 yılında Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 2002 yılında Çukurova Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde faaliyet gösteren “Adana Üniversite Sanayi Ortak Araştırma Merkezi”nde işe girdi. Son 7 yılında da Merkez Müdürlüğü görevini yürüttü. Bir hedefi vardı, 40 yaşında Girişimci olacaktı. Bu hedefimi gerçekleştirmek için 2016 yılında Adana ÜSAM’daki işinden ayrılarak kendi işini kurdu. Yaklaşık 2 yıldır KOBİ’lere ve Girişimcilere Ar-Ge ve İnovasyon, Proje ve Proje Yönetimi, Proje Yazımı, Kurumsallaşma ve Girişimcilik konularında danışmanlık ve mentorluk desteği veriyor, eğitimler gerçekleştiriyor.

Ne Yapacağız

Girişim bilgisi ve deneyimini sizlere sunmayı hedefleyen, girişimcilik alanında farkındalık oluşturmak odaklı etkinliklerimiz seminerler ve sohbetlerden oluşur. Seminerlerde, konusunda uzman ve girişimcilik alanında deneyim sahibi eğitmenler seçilmiş başlık ile ilgili sunumunu sizlere aktarır. Sohbetlerde, girişimcilik deneyim sahibi konuşmacımız bu süreç içerisindeki başarıları, zorlukları, başarısızlıklarını içeren girişim yolculuğunu sizlere sunar. Etkinliklerde, bilgi, deneyim ve öneriler paylaşılır, etkileşimli bir ortamda konuşmacılara sorularınızı sorma ve danışma imkanı da bulursunuz.

Etkinliğimiz ÜCRETSİZDİR. Lütfen http://www.bit.ly/girisimhareketi adresinden kesin kaydınızı oluşturmayı ve biletinizi almayı unutmayınız.

Etkinlik Kategorisi: Seminer

Etkinlik Tarihi: 23 Mayıs 2019 Perşembe, 18:00-20:30

Mekan: DreamWork Offices

Adres: Kurtuluş mah. Atatürk Cad. No:95 /1 Adanaspor Apt. Seyhan / ADANA

Program Akışımız:

18:00-18:15 Kayıt

18:15-18:30 Networking

18:30-18:45 Girişim Hareketi Hakkında Bilgilendirme

18:45-19:30 Etkinlik 1.Bölüm (45 dakika)

19:30-19:45 Ara (15 dakika)

19:45-20:30 Etkinlik 2.Bölüm (45 dakika)

20:30 Kapanış

Date and Time

Location

Dreamwork Offices

Kurtuluş Mah. Atatürk Cad. No:95 /1 Adanaspor Apt.

Seyhan

Adana

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved