Skip Main Navigation
Page Content
This event has ended

Save This Event

Event Saved

Gençlik Parkı Aydınlatma Tasarımı Gezisi

PLD Türkiye

Monday, February 1, 2010 from 7:30 PM to 9:30 PM (EET)

Gençlik Parkı Aydınlatma Tasarımı Gezisi

Ticket Information

Type End Quantity
Katılım Ended Free  

Share Gençlik Parkı Aydınlatma Tasarımı Gezisi

Event Details

PLD Türkiye - Gençlik Parkı Aydınlatma Tasarımı Gezisi

Yenilenmesi 2009 yılında tamamlanan ve aydınlatma tasarımı projesi bir seneye yakın süren Gençlik Parkı, Ankara projesine yakından bakıyoruz!

Projede yer alan İspanyol aydınlatma tasarımcısı Duilio Passariello, PLD Türkiye organizasyonu ile Türkiye’de. 01 Şubat Pazartesi günü, saat 19.30’da başlayacak ve 2 saat sürecek gezide Duilio Passariello, proje mimarı Öner Tokcan ile beraber katılımcıları tasarımın teknik detayları ve süreç ile ilgili bilgilendirecek.

 

5 yılı aşkın bir süredir yayın hayatına devam eden PLD Türkiye dergisi, mimari aydınlatma tasarımı kavramları ve doğruları ile ilgili bilgi alışverişi sağlamak üzere etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

 

Gençlik Parkı Aydınlatma Gezisi, 2010 yılındaki ilk etkinlik olacak. Gezi, bir yılı aşkın süre alan, büyüklüğü ve kullanılan teknolojileri ile önemi bir proje olan Gençlik Parkının aydınlatma tasarımına daha yakından bakma şansı sunacak. Aydınlatma tasarımcısı ve mimar işbirliği için de önemli bir örnek oluşturacak. Projenin yaratıcıları ile gerçekleşecek keyifli gezi herkesin katılımına açık. PLD Türkiye dergisi editörü ve PLDA Derneği Türkiye temsilcisi Emre Güneş’in de yer alacağı geziye katılmak için www.pldturkiye.com adresinden kayıt olmak yeterli.

 

Duilio Passariello hakkında

İspanyol aydınlatma tasarımcısı Duilio Passarelio, 1956 doğumlu. Venezuella’da önce bilim sonrasında sanat eğitimi alan tasarımcı, New York, Venezuella, Paris ve Atina’da çalışmalarını yürüttükten sonra Madrid’e yerleşti ve 2004 yılında şu anki ofisi olan Light Plus’ı kurdu. Milan şehri Master planı, Dublin, Cork ve Belfast’ta yürüttüğü bazı köprü projeleri, 2004 Atina Olimpiyat Oyunları için gerçekleştirdiği projeleri yanında ürün tasarımlarına da imza attı. Ankara’da gerçekleşen Gençlik Parkı projesi en önemli projelerinden.

 

Öner Tokcan hakkında

1941 yılında Ordu’da doğdu. DGSA‘dan 1966 yılında Y.Mimar olarak mezun oldu.1985 yılında Gelişim Mimarlık A.Ş.’ni kurdu. Çok sayıda yarışmaya katılmış, dereceler almış, çeşitli yarışmalarda jüri üyeliklerinde bulunmuştur. Aktif olarak mimarlık ve peyzaj projeleri ile aynı zamanda mesleki kontrollük hizmetlerini sürdürmektedir.

 

ÖNEMLİ BİLGİLER:

* Buluşma noktası: Ulus Girişi

* Gezi sırasında çeviri yapılmayacaktır.

Have questions about Gençlik Parkı Aydınlatma Tasarımı Gezisi? Contact PLD Türkiye
Attendee List Sort by: Date | First Name | Last Name
Show More

When & Where

Gençlik Parkı, Altındağ
Doğanbey
Ankara, 06050
Turkey

Monday, February 1, 2010 from 7:30 PM to 9:30 PM (EET)


  Add to my calendar

Organizer

PLD Türkiye

PLD Türkiye, uluslararası PLD dergisi türkçe edisyonu olarak 2005 yılında beri sürdürdüğü yayın hayatını, 2018 yılından itibaren yayın hayatına dijital olarak devam ettirmektedir.  

Aydınlatma tasarımının bir değer olduğuna inanan PLD Türkiye, 2007 yılından mimari aydınlatma tasarımı mesleğini tanıtmak için seminer, konferans, workshop gibi etkinlikler düzenlemektedir.  

Daha fazla bilgi için:  PLD Türkiye Etkinlikleri 

  Contact the Organizer

Interested in hosting your own event?

Join millions of people on Eventbrite.

Please log in or sign up

In order to purchase these tickets in installments, you'll need an Eventbrite account. Log in or sign up for a free account to continue.