Geleceğin Trend Mesleği Domain Girişimciliği (GH Pamukkale)

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Pamukkale Teknokent | Eyosoft

Çamlaraltı Mah. Hüseyin Yılmaz Cad. No:67 D Blok Z-9

Pamukkale

Denizli

Turkey

View Map

Event description

Description

Etkinlik Konusu: Geleceğin Trend Mesleği Domain Girişimciliği (GH Pamukkale)

Etkinlik Hakkında: Yeni girişimci ve girişim düşüncesi olan arkadaşlara girişimcilik deneyimlerinden bahsedilerek domain sektörü tanıtılacak. Bu sektörde kendi iş modellerini nasıl oluşturabilecekleri, nasıl başlayabilecekleri, nasıl bir yol çizmeleri gerektiğinden ve bu sektörün Türkiye’de ki fırsatlarından bahsedilecek.

Konuşmacı: ONUR KOCAYİĞİT | Markapol Domains Kurucusu

Konuşmacı Hakkında: 2009 Pamukkale Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu. Şu an yine aynı okulda yüksek lisans öğrencisi. Mezun olduktan sonra bölümü ile ilgili Kardemir ve Abalıoğlu Yem fabrikasında Makine Enerji Mühendisliği yaptı. Ardından Denizli’de gelişen doğalgaz sektöründe yer almak için kendi şirketini kurarak ECA bayiliği yaptı. 2 sene süren doğalgaz macerasından sonra, girişimcilik ruhunun deneyimi ile edindiği olumlu –olumsuz tecrübelerle kendine yeni bir yol çizmeye karar verdi. Üniversite hayatından beri devam ettirdiği internet sektörü çalışmalarına yöneldi. Kendisi Facebook’un olmadığı yıllarda meşhur forum siteleri döneminde Türkiye’nin ilk forum sitelerinden biri olan pcteknik.net isimli forumun kurucusu idi. Yıllardır oluşan internet deneyimiyle domain sektörünün özellikle Türkiye açısından geleceğin mesleklerinden birisi olacağını keşfetti, ve 2014 yılında şu an da faaliyette olan firması Markapol Domains’i kurarak, günümüzde halen emekleme sürecinde olan bu sektörün lokomotiflerinden birisi olmayı başarmıştır. Kendisi 2014 yılından beri Amerika’da faaliyet gösteren namejet.net Türkiye partneridir. Aktif olarak Uzakdoğu, Amerika ve Avrupa pazarlarına domain satışları yapmaktadır.


Ne Yapacağız

Girişim bilgisi ve deneyimini sizlere sunmayı hedefleyen, girişimcilik alanında farkındalık oluşturmak odaklı etkinliklerimiz seminerler ve sohbetlerden oluşur. Seminerlerde, konusunda uzman ve girişimcilik alanında deneyim sahibi eğitmenler seçilmiş başlık ile ilgili sunumunu sizlere aktarır. Sohbetlerde, girişimcilik deneyim sahibi konuşmacımız bu süreç içerisindeki başarıları, zorlukları, başarısızlıklarını içeren girişim yolculuğunu sizlere sunar. Etkinliklerde, bilgi, deneyim ve öneriler paylaşılır, etkileşimli bir ortamda konuşmacılara sorularınızı sorma ve danışma imkanı da bulursunuz.

Etkinliğimiz ÜCRETSİZDİR. Lütfen http://www.bit.ly/girisimhareketi adresinden kesin kaydınızı oluşturmayı ve biletinizi almayı unutmayınız.

Etkinlik Kategorisi: Seminer

Etkinlik Tarihi: 22 Mayıs 2019, Çarşamba, 19:00-21:30

Mekan: Pamukkale Teknokent | Eyosoft

Adres: PAÜ TEKNOKENT D Blok Z-9 Denizli


Program Akışımız:

19:00-19:15 Kayıt

19:15-19:30 Networking

19:30-19:45 Girişim Hareketi Hakkında Bilgilendirme

19:45-20:30 Etkinlik – Birinci Bölüm (45 dakika)

20:30-20:45 Ara (15 dakika)

20:45-21:30 Etkinlik – İkinci Bölüm (45 dakika)

21:30 Kapanış

Date and Time

Location

Pamukkale Teknokent | Eyosoft

Çamlaraltı Mah. Hüseyin Yılmaz Cad. No:67 D Blok Z-9

Pamukkale

Denizli

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved