Skip Main Navigation
Page Content
This event has ended

Save This Event

Event Saved

First Missing Maps mapathon in Žilina

AMAVET 962

Wednesday, July 4, 2018 from 4:30 PM to 8:00 PM (CEST)

First Missing Maps mapathon in Žilina

Ticket Information

Type Remaining End Quantity
Využijem stolový PC v učebni   more info 33 Tickets Ended Free  
Prinesiem si vlastný notebook   more info 2 Tickets Ended Free  

Share First Missing Maps mapathon in Žilina

Event Details

Mapathon je stretnutie, počas ktorého sa účastníci venujú digitálnemu mapovaniu neobjavených miest (tzv. Missing maps) na svete. Používajú pritom open source nástroje v online prostredí OpenStreetMap, pomocou ktorých vytvárajú mapové vrstvy budov a ciest na podklade satelitných snímok. Úplní začiatočníci sa môžu naučiť pracovať s mapovým editorom a skúsenejší užívatelia môžu využívať pokročilejšie online nástroje.

Missing maps mapathony na Slovensku organizuje neziskové združenie AMAVET klub č. 962 pre medzinárodnú humanitárnu organizáciu Lekári bez hraníc/Médecins Sans Frontières. Výstupy z mapathonov pomáhajú lekárskym tímom v oblastiach, ktoré sú najviac ohrozené krízami.

Prvý žilinský Missing Maps mapathon je sprievodným podujatím konferencie OSSConf 2018, ktorú organizuje Fakulta riadenia a informatiky Žilinskej univerzity. Katedra matematických metód a operačnej analýzy poskytla pre účely online mapovania projektu Missing Maps počítačovú učebňu RA012.

Mapovačka sa uskutoční v stredu 4. júla 2018 od 16:30 do 20:00. Je prístupná nielen účastníkom konferencie ale aj širokej verejnosti. Účasť je zadarmo. Budú k dispozícii stolové PC. Ak si prinesiete vlastný notebook a myš, potom budete pripojení do wifi siete Žilinskej univerzity.

Prosíme vážnych záujemcov o registráciu cez Eventbrite.

Ak nemáte skúsenosti s digitálnym mapovaním, tak to vôbec nie je prekážka. Všetko sa naučíte na mieste. Po krátkom úvodnom školení budeme všetci spoločne mapovať. Pokiaľ ešte nemáte účet na OpenStreetMap, prosím vytvorte si ho.

Svoj nezáväzný príchod na prvý žilinský mapathon môžete vyjadriť vo Facebook udalosti, čím získate prehľad o možných účastníkoch.

Have questions about First Missing Maps mapathon in Žilina? Contact AMAVET 962

When & Where


Fakulta riadenia a informatiky, Žilinská univerzita v Žiline
Veľký diel
Miestnosť RA012
010 08 Žilina
Slovakia

Wednesday, July 4, 2018 from 4:30 PM to 8:00 PM (CEST)


  Add to my calendar

Organiser

AMAVET 962

AMAVET 962 je od roku 2015 organizačnou jednotkou občianskeho združenia Asociácia pre mládež, vedu a techniku, ktorá pôsobí na Slovensku od roku 1990.

Klub sa podieľa na budovaní komunity používateľov geografických informácií (GeoCommunity.sk, GeoCommunity.cz, šíri osvetu o geovedných odboroch a technológiach GIS (GeoInformatika.sk, GIS Day Bratislava 2016/2017/2018, GIS Day Nitra 2016/2017), podporuje rozvoj osobnosti a miestne organizácie (Promospravy.sk), presadzuje otvorený softvér a otvorené dáta (Prieskum využívania OSS pre GIS na školách a v praxi, Sekcia OpenGIS na konferencii OSSConf, Missing maps mapathony, OSS Víkend Bratislava a Košice), realizuje tréningy rečníckych a líderských techník podľa metodiky Toastmasters.

  Contact the Organiser

Interested in hosting your own event?

Join millions of people on Eventbrite.

Please log in or sign up

In order to purchase these tickets in installments, you'll need an Eventbrite account. Log in or sign up for a free account to continue.