Film Yapım Tekniğiyle Ürün Ortaya Çıkarmak

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

ING İnovasyon Merkezi

Esentepe Mahallesi, No:4 Polat Plaza Esentepe, Ali Kaya Sk., 34394 Şişli/İstanbul

İstanbul, Levent 34394

Turkey

View Map

Event description
Film Yapım Tekniğiyle Ürün Ortaya Çıkarmak etkinliğimiz 29 Eylül pazar günü 14:00'da!

About this Event

Tüm etkinliklerimizi ve paylaşımlarımızı takip etmek için:

https://www.instagram.com/inginovasyonmerkezi/

Etkinlik Programı:

14:00 – 14:30 İkram&Networking

14:30 – 17:30 Film Yapım Tekniğiyle Ürün Ortaya Çıkarmak

17:30 – 18:00 Networking

Etkinliğin İçeriği: "Film Yapım Tekniğiyle Ürün Ortaya Çıkarmak" etkinliğinde; ilk etapta katılımcılardan oluşturacağımız ekiple bir sahneyi filme çekeceğiz. Eğitimin ikinci aşamasında aynı ekip ve görev tanımları ile bu sefer bir ürünü fikir aşamasından son kullanıcıya ulaşana kadar ki sürecini ortaya koymaya çalışacağız.

Etkinliğin Amacı: Film yapım aşamalarını uygulamalı olarak katılımcılara en iyi şekilde anlatmak. Takım çalışmasının ve organizasyonun yaratım süreçlerinde ne kadar önemli unsurlar olduğunu uygulamalı olarak göstermek.

Kimler Katılabilir: Sinemayı ve film izlemeyi seven, filmlerin nasıl çekildiğini merak eden, takım çalışması ile ilgili pratik yapmak isteyen yetişkinler

Kemal Akçay kimdir?

1986 yılında Sakarya'da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı Mühendisliğinden mezun olduktan sonra 4 yıl otomotiv sektöründe ürün geliştirme mühendisi olarak çalıştı. Yıldız Sinema Kulübünün başkanlığını ve 5. Yıldız Kısa Film Festivalinin koordinatörlüğünü gerçekleştirdi. 2016 yılında belgesel ve kurmaca film projelerini gerçekleştirmek için mühendislik kariyerini sonlandırarak sinema sektöründe kariyere başladı. Yaptığı kısa filmler yurt içi ve yurt dışında bir çok festivalde gösterildi. Şu an da sosyal medya reklamları çekmeye ve ulusal kanallar için belgeseller kurgulamaya devam etmektedir.

Date and Time

Location

ING İnovasyon Merkezi

Esentepe Mahallesi, No:4 Polat Plaza Esentepe, Ali Kaya Sk., 34394 Şişli/İstanbul

İstanbul, Levent 34394

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved