Free

Film Gösterimi 02: Perfect Light @Studio-X Istanbul

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Studio-X İstanbul

Meclis-i Mebusan Caddesi 35A

İstanbul, Beyoğlu 34427

Turkey

View Map

Event description

Description

2005 yılından bu yana aydınlatma tasarımının bir değer olduğu inancı ile yayın yapan, 2018 yılından itibaren yayın hayatına dijital olarak devam eden PLD Türkiye dergisi, ışığın mimariye, insan hayatına, yaşam kalitemize etkilerine inanan paydaşlar yaratmak için düzenlediği etkinliklere İçinden Işık Geçen Filmler” temalı film gösterimleri ile devam ediyor. PLD Türkiye, farklı mekanlarda göstereceği ve aydınlatma kavramının çeşitli boyutlarına odaklanan film serisi “İçinden Işık Geçen Filmler” ile aydınlatma tasarımı kavramını gündeme taşıyarak bir iletişim ortamı yaratmayı hedefliyor.

“Perfect Light” Hakkında:

Işık kaynaklarının ve aydınlatma sektörünün gelişimi her zaman “Kusursuz Işık” kavramı arayışı ile oldu. Bugüne kadar üretilmiş ışık kaynaklarının aksine LED teknolojisi, tüm ışık kaynaklarının yerini aldı ve neredeyse kendisi dışında kalan tüm teknolojileri işlevsizleştirdi. Bu durumda LED’e “Kusursuz Işık” diyebilir miyiz? Lambanın icadından bu yana yaşanan en büyük devrimin ortasında mıyız?

“Perfect Light (Kusursuz Işık)” belgeseli, dünyanın önde gelen aydınlatma tasarımcılarına kendi “Kusursuz Işık” algılarını, ışık kaynakları, aydınlatma tasarımı üzerinde düşüncelerini sorarak, modern dünyayı kavramamızı sağlayan aydınlatma teknolojisinin izini sürüyor. “Perfect Light” belgeseli dünyaca ünlü aydınlatma tasarımcıları Christopher Bauder, Don Slater, Enrique Peiniger, Francesco Iannone & Serena Tellini , George Brainard, Gerd Pfarré, Giovanni Traverso, Howard Branston, James Carpenter, John Lau, Kai Piippo, Kaoru Mende, Leni Schwendinger, Lisa Ishii, Louis Clair, Mark Major, Moritz Waldermeyer, Motoko Ishii , Paul Gregory, Prof. Andreas Schulz, Roger Narboni & Stuart Alexander’ın katkı ve katılımları ile hayata geçti.

Tarih: 26 Aralık 2018, 19.00

Yer: Studio-X İstanbul

Gösterim dili İngilizce’dir.

Gösterim ücretsizdir, kayıt gereklidir.
Share with friends

Date and Time

Location

Studio-X İstanbul

Meclis-i Mebusan Caddesi 35A

İstanbul, Beyoğlu 34427

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved