EV valitsuse kliimakonverents

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Kohtu 6

Eesti Teaduste Akadeemia

10130 Tallinn

Estonia

View Map

Event description

Description

EV valitsus on seadnud kliimaküsimused poliitiliseks prioriteediks.Loomisel on valitsuse kliima ja energia komisjon.

Riigikantselei juhtimisel ja Eesti Teaduste Akadeemia osalusel on välja kuulutanud kliimakonverents, mis peab arutama, mida see "prioritee" tegelikkuses tähendama hakkab.
​Valitsus kuulas kabinetinõupidamisel ära keskkonnaministeeriumi ettepanekud selle kohta, kuidas ikkagi saavutada Eestis 2030. aastaks seatud eesmärk vähendada kasvuhoonegaaside heidet. Ettepanekute seas on näiteks taastuvatele kütustele ülemineku jätkamine, ühistranspordi, elektriautode ja kergliikluse arendamine ning raudteetranspordi toetamine.
https://poliitika.postimees.ee/6738398/valitsus-seadis-kliimakusimused-poliitiliseks-prioriteediks

Loomulikult osaleb konverentsil ka Eesti Rooma Klubi.

KOnverentsi kava ja esinejad selguvad augusti teises pooles. Konverentsi fookus on kavandatud välja tooma praktilised muutused inimestele/ettevõtjatele seoses valitsuse sammudega sarnaselt sellega, mille kutsus juuni algul kokku Rooma Klubi Briti parlamendis – tore, et kinnitasite, et olete kliimamuutuste vastu, aga mida need sõnad praktikas tähendavad?

Londoni materjalid on töös - tõlgime, reastame. Eestikeelne sissejuhatus siin: https://roomaklubi.com/hooaeg-2019/ Saate kiigata ka CoR uudiskirjast: http://www.clubofrome.net/newsflash/newsflash2019-08.html

Rohkem teavet peagi...

Share with friends

Date and Time

Location

Kohtu 6

Eesti Teaduste Akadeemia

10130 Tallinn

Estonia

View Map

Save This Event

Event Saved