ERTELENDİ! Oyunların Gücü Adına! Ercan Altuğ YILMAZ'ın Yeni Kitap LANSMANI

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Point Hotel Barbaros

29 Yıldız Posta Caddesi

Şişli, İstanbul 34394

Turkey

View Map

Event description
Oyunların Gücü Adına! Oyunlaştırma Bilimine Giriş : Ercan Altuğ Yılmaz'ın Epsilon Yayınevinden çıkan Yeni Kitabının Kurumsal Lansmanı!

About this Event

Tüm dünyadaki Corona salgınından ötürü alınan tedbirlerle birlikte kitap lansmanı etkinliğimizi Nisan ayına erteliyoruz. Ancak kitabımız satışa çıkmıştır dileyenler sipariş edebilir Nisan'da da imzalamak üzere okuyabilirler.

https://www.kitap365.com/urun/listele/yazar/1/ercan-altug-yilmaz/85008?yazar=85008

____________________________________

Uluslararası Oyunlaştırma Federasyonu Gamfed'in Türkiye Temsilcisi Ercan Altuğ Yılmaz'ın Epsilon Yayınevinden kariyerindeki 3.kitabı "Oyunların Gücü Adına! Oyunlaştırma Bilimine Giriş" ilk kez okuyucularıyla buluşacağı tümüyle ücretsiz lansman Point Hotel Barbaros'taki The Game 'de gerçekleşecek. Kayıt olmak zorunludur. Programda değişiklik olabilir. Oyunların Gücü Adına Oyunlaştırma!

19:30 Ercan Altuğ Yılmaz - Açılış konuşması : Oyunların Gücü Adına!

19:30-19:45 Mona Aykul - Eğitimde Dijital Oyunlaştırma

19:45-20:00 Alp Ar - Kutu oyunu ile eğitimde oyunlaştırma ve Tosbaa örneği

20:00-20:15 Müge Urcan - Oyun tabanlı ve oyunlaştırılmış eğitim tasarımı

20:30 : PANEL : Oyunların Gücü Adına! Oyunlaştırma Bilimine Giriş

Ercan Altuğ Yılmaz

Prof.Dr.Belma Tuğrul

Dr.Kerem Dündar

Bu kitapta oyunun tarihsel ve kültürel gelişimine şahit olarak günümüze kadar uzanan keyifli bir yolculuğa çıkacaksınız. Bu yolculukta yazar tümüyle oyunlardaki bu motivasyonel gücü keşfetmeye çalışarak bu güçle bir eğitim yöntemi olarak oyunlaştırma kurgulanabilir mi sorgulayacak? Yani aslında kitabın adı gibi : “Oyunların Gücü Adına” diyecek ve her bölüm sonu teorilerin yanında bir ders planı ve örnek uygulama paylaşıyor.

Oyun Tarihi ve Tanımları (Play,Game,Gamification)

Oyun ve Drama ile Oyunlaştırma

LEGO ile Eğitimi Oyunlaştırma

Geleneksel Oyunlar ile Eğitsel Oyun Tasarlama

Zeka ve Akıl Oyunları ile Eğitim Planlama

Eğitsel ve Ciddi Oyun ve Simülasyon Örnekleri

Sanal Gerçeklik VR ile Eğitsel Oyunlar

Artırılmış Gerçeklik AR ile Oyun Örnekleri

Oryantiring ve Hazine Avı Oyunu Eğitim Tasarımı

Kart Oyunu Tasarımı

Flash Kart - Eşleşme Kartı Oyun Tasarım Taktikleri

Kutu Oyunu Tasarımı ve Eğitimde Kullanımı

Kaçış Odası konseptinde Eğitsel Oyun Tasarımı

Dijital Oyun Tasarımı

Minecraft ile Eğitsel Oyun Tasarımı

Oyun tasarımı için Hikayeleştirme

6 adımda Eğitsel Oyunlaştırma ( Gamification) Tasarımı

Müfredat süreci Oyunlaştırılması

Oyun ve Oyunlaştırma için yardımcı yazılımlar

Oyunlaştırma'da Ölçümleme

Oyun Kulüpleri ve Süreci Oyunlaştırılması

Oyun Mühendisliği

Oyun Teorileri (Akış, İçsel-Dışsal Ödül, Oyuncu Tipleri, Eğlence Çeşitleri)

Oyuncunun Yolculuğu için Deneyim Tasarımı

Hayatı bir oyun olarak görenlerdenim. Aynı görüşe sahip olanlara büyük bir sevgim ve saygım var. Ercan Altuğ Yılmaz bunlardan biri. Oyunlaştırma konusunda çok ciddi işleri bir oyun tadında gerçekleştiriyor. Keyif alıyor, heyecan duyuyor, coşkusunu yaşıyor ve yaşatıyor. Yazmış olduğu "Oyun'ların Gücü Adına : Öğretmenler için Oyunlaştırma Bilimine Giriş Kitabı"nın çok yararlı bir başucu kitabı olacağına inanıyorum. Sevgili Ercan Altuğ'u kutluyor, hem öğretmenlerimizin hem de öğrencilerimizin "Oyun"un eğitici ve kalıcı gücünden yararlanabilmesini diliyorum.

Türk Zeka Vakfı Kurucusu Emrehan Halıcı

Oyunun gücü, yaşamın her evresindeki herkes için iyileştirici, geliştirici etkisini göstermektedir. Bu konuda toplumsal duyarlılık geliştirilmesinde çok önemli katkıları olan sevgili Ercan Altuğ Yılmaz şu anda okumak üzere olduğunuz kitabında oyun ve oyunlaştırma kavramlarına ilişkin kuram ve uygulama alanındaki bilgi ve deneyimlerini , son derece ustaca kaleme almış. Eminim, siz de benim gibi, kitabı okurken keyif alacak , düşünecek ve oyun savunucu olmaya hevesleneceksiniz. Sanırım, kitabı okumayı tamamlayınca, siz de oyunsuz gün geçirmek istemeyeceksiniz. Emeklerine, aklına, kalemine sağlık sevgili oyun arkadaşım Altuğ.

Prof. Dr Belma Tuğrul

Sevgili Ercan Altuğ Yılmaz, şahane bir kaynak olmuş! Eline, beynine sağlık. Çok çok önemli bir konuda son derece anlaşılır, yalın ve bilgi dolu müthiş derli toplu bir kaynak, referans kitap olmuş. Okumayan eğitimci, ebeveyn, hatta iş insanı kalmamalı!..

Futurist Ufuk Tarhan

Daniel H. Pink, “Aklın Yeni Sınırları” kitabında kavramsal çağda herhangi bir şeyin başarısının altı anahtarı olduğunu söyler: Tasarım, Öykü, Senfoni, Empati, Oyun ve Anlam. İşte bu altı anahtar, doğru bir kombinasyonla bir araya geldiğimde bütün öğrenme etkinliği artar. Bir söz vardır, belki duymuşsunuzdur; “Rekabet üstünlüğü, bıçaklarla yapılan bir kavgada, bir tabancaya sahip olmak gibidir.” İşte oyun'ların gücü ile oyunlaştırma, sözde bahsedilen tabancadır. Dostum Altuğ da işte bu oyunun kurallarını çok güzel bir kurguyla bir araya getirip ülkemiz için oyunun kuralını bu kitapla yeniden yazıyor.

Prof.Dr. Uğur Batı

Bir kitap okuyorum... Okudukça umudum, heyecanım, oyuna olan inancım artıyor.Oyun tarihi ve kültürü ile başlayan ve tüm yönleriyle oyunu ele alan, akıcı bir şekilde oyunlaştırma dünyasına giden hem öğretici hem de eğlenceli bir yolculuk..Eminim birçok eğitimci bu yolculuğa çıkarak “oyunun gücüne” daha fazla inanacak ve derslerinde “oyunlaştırma”yı kullanacak. Tüm eğitimciler ve çocuklar adına “oyun” ve “oyunlaştırma” ile ilgili bu değerli ve kapsamlı eseri kaleme alan Ercan Altuğ Yılmaz’a çok teşekkür ediyorum.

Prof. Dr. Tolga ERDOĞAN

Share with friends

Date and Time

Location

Point Hotel Barbaros

29 Yıldız Posta Caddesi

Şişli, İstanbul 34394

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved