Free

Eğitimde Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları ve Girişimcilik Fırsatları

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

ING İnovasyon Merkezi

Esentepe Mahallesi, No:4 Polat Plaza Esentepe, Ali Kaya Sk., 34394 Şişli/İstanbul

İstanbul, Levent 34394

Turkey

View Map

Event description
Eğitimde artırılmış gerçeklik uygulamaları ve girişimcilik fırsatları Mbosoft Kurucusu Burak Olgun'un sunumuyla 20 Eylül'de!

About this Event

Tüm etkinliklerimizi ve paylaşımlarımızı takip etmek için:

https://www.instagram.com/inginovasyonmerkezi/

Etkinlik Programı:

18:30 – 19:00 İkram&Networking

19:00 – 20:30 Eğitimde Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları ve Girişimcilik Fırsatları

20:30 – 21:00 Networking

Bilgisayar, internet ve akıllı cihaz teknolojilerin gelişmesi ile eğitim ortamlarında iletişim ve etkileşimi arttıran birçok yeni uygulama ortaya çıkmaya başlamıştır. İlerleyen teknolojilerle ortaya çıkan ve yapay zeka ile geleceğin en önemli teknolojileri arasında gösterilen artırılmış gerçeklik teknolojilerinin eğitimde kullanım alanları yaygınlaşmakta ve bu teknolojilerin kullanımı gittikçe kolaylaşmaktadır.

Gerçekçi ve kalıcı bir öğrenme deneyimi her zaman daha fazla duyunun dâhil edildiği öğrenme ortamlarında daha güçlü olmaktadır. Artırılmış gerçeklik uygulamaları birçok duyuya hitap edebilmekte ve soyut birçok kavramın somutlaştırılmasında ve eğlenceli, etkileşimli bir şekilde sunulmasında harika bir eğitim aracı ve teknoloji olarak karşımıza çıkmaktadır.

Arttırılmış Gerçeklik Teknolojilerinin her geçen gün hızla gelişmeye devam etmesiyle, özellikle eğitim alanında girişimciler için de önemli fırsatlar doğmaya başladı. Eğitim alanında Türkiye’nin İLK ve TEK Artırılmış Gerçeklik Eğitim Seti’ni yaratan Mbosoft kurucusu M.Burak OLGUN’un hem kendi girişimi serüvenini hem de arttırılmış gerçeklik teknolojisinin eğitim alanındaki fırsatları anlatacağı etkinliğe tüm ilgilileri bekliyoruz.

M. Burak OLGUN Kimdir?

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri mezunu olan M.Burak OLGUN daha sonra sırasıyla Anadolu Üniversitesi Sosyoloji ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisans bölümlerinden mezun oldu. Liseden itibaren büyük bir aşkla tutkunu olduğu Bilgisayar ve İnternet teknolojileri konusunda eğitimler alarak ve projeler yaparak kendini geliştirmeye devam ediyor. O alanda Marmara Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ile devam eden süreç şu anda da Anadolu Üniversitesi Web Tasarım ve Kodlama programı ile devam ediyor. IOS Mobil Uygulama ve son dönemde ağırlıklı olarak Unity ile yazılım ve oyun geliştirme konusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Share with friends

Date and Time

Location

ING İnovasyon Merkezi

Esentepe Mahallesi, No:4 Polat Plaza Esentepe, Ali Kaya Sk., 34394 Şişli/İstanbul

İstanbul, Levent 34394

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved