Free

Dynamiki Geopolityczne: Prywatne Firmy Wojskowe

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Świetlica Wolności

Nowy Świat 6/12

Warszawa

Poland

View Map

Event description
We wtorek 22.10.2019 r. w Warszawie odbędzie się elitarna debata ekspertów Warsaw Institute dotycząca prywatnych firm wojskowych walczących

About this Event

Redakcja The Warsaw Institute Review oraz Fundacja Warsaw Institute mają zaszczyt zaprosić Państwa na wydarzenie skupiające czterech wybitnych ekspertów z zakresu bezpieczeństwa, ekonomii wojskowości i stosunków międzynarodowych. Już 22 października br. w lokalu Świetlica Wolności w Warszawie odbędzie się debata „Dynamiki Geopolityczne: Prywatne Firmy na Wojnie”, podczas której zaprezentowane zostaną aż dwie publikacje związane z prywatnymi firmami wojskowymi: książka Wojciecha Pałki „Kapitalizm, nowe wojny i prywatne firmy” oraz raport specjalny „Rosyjscy "kontraktorzy" w służbie Kremla” autorstwa Filipa Bryjki.

W spotkaniu autorskim, prezentacji publikacji oraz debacie eksperckiej uczestniczyć będą:

- Wojciech Pałka - doktor nauk o bezpieczeństwie, absolwent ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim oraz wieloletniego konsultanta, analityk i menedżer w szeregu podmiotów zbrojeniowych, obecnie kierujący realizacją wybranych projektów badawczo–rozwojowych w Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia

- Filip Bryjka – politolog specjalizujący się w sprawach bezpieczeństwa międzynarodowego. Zajmuje się problematyką współczesnych konfliktów zbrojnych i zagrożeń asymetrycznych. Wykładowca na Wydziale Nauk o Bezpieczeństwie Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Obecnie przygotowuje dysertację poświęconą zjawisku „wojen zastępczych” (proxy wars)

- Grzegorz Kuczyński - Dyrektor programu Eurasia. Absolwent historii na Uniwersytecie w Białymstoku i specjalistycznych studiów wschodnie na Uniwersytecie Warszawskim. Ekspert ds. wschodnich, przez wiele lat pracował jako dziennikarz i analityk. Jest autorem wielu książek i publikacji dotyczących kuluarów rosyjskiej polityki.

- dr Rafał Zgorzelski – moderator spotkania. Wieloletni ekspert Fundacji Warsaw Institute, analityk polityczny, historyczny i gospodarczy.

Po przedstawieniu książki „Kapitalizm, nowe wojny i prywatne firmy” oraz raportu specjalnego „Rosyjscy „kontraktorzy” w służbie Kremla” eksperci Warsaw Institute oraz The Warsaw Institute Review rozpoczną debatę na temat działań prywatnych firm w konfliktach oraz o obecnym układzie sił państw w najważniejszych strategicznie miejscach na świecie.

Podczas wydarzenia możliwe będzie zapoznanie się z kwartalnikiem The Warsaw Institute Review, rozmowa z ekspertami Warsaw Institute oraz zakup książki Wojciecha Pałki „Kapitalizm, nowe wojny i prywatne firmy”. Po debacie przewidziany jest poczęstunek dla gości.

Dziękujemy za bardzo duże zainteresowanie debatami Warsaw Institute oraz The Warsaw Institute Review. Zapraszamy na kolejne spotkanie eksperckie „Dynamiki Geopolityczne: Prywatne Firmy na Wojnie” już 22.10.2019 r. w lokalu Świetlica Wolności w Warszawie.

Share with friends

Date and Time

Location

Świetlica Wolności

Nowy Świat 6/12

Warszawa

Poland

View Map

Save This Event

Event Saved