Free

DevMeeting MobX, Warszawa 24 listopada 2018 r.

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Warszawa

Warszawa

Poland

View Map

Event description

Description

Implementujesz już aplikacje SPA w Reakcie? A może chciałbyś rozpocząć przygodę z Reactem i nie wiesz jakie podejście do implementacji i kontener stanu wybrać? Alt.js? Redux? MobX?

Zapraszamy na DevMeeting, na którym zajmiemy się dobrymi praktykami i bardziej zaawansowanymi tematami związanymi z Reactem, koncentrując się na MobX'ie.

Redux zdobył ogromną popularność w ekosystemie React i stał się domyślnym wyborem jeśli chodzi o zarządzanie stanem aplikacji. Nie jest to jednak jedyny wybór. Tak naprawdę istnieje o wiele więcej implementacji fluxa.

MobX znajduje się gdzieś w pobliżu, nie jest jednak kopią Reduxa. Dzięki niemu możesz zarządzać stanem bez tak znaczącej ilości kodu jak w Reduxie, ale nadal mając część jego cech.

MobX używa Observales jako głównego składnika, co oznacza, że wszystko wiąże się tutaj z mutacjami i ich zmianami w czasie. Jest to podejście przeciwne do Reduxa, który z kolei promuje niemutowalność obiektów.

Na DevMeetingu przećwiczysz posługiwanie się stanem aplikacji Reactowej oraz dowiesz się jak zmienić ten stan w gotowy do produkcji, ale zbudowany na bazie MobXa.


Dla kogo?

DevMeeting kierujemy do bardziej zaawansowanych JavaScriptowców. Zalecana znajomość React'a (nie będziemy poświęcać czasu na wstęp do niego).

Przychodząc na DevMeeting powinieneś mieć wiedzę:

- Solidna wiedza z ES2015

- Podstawowa / średnia znajomość Reacta (np. czym są komponenty funkcyjne, co to jest higher order component)

- Podstawowa wiedza z Babela oraz Webpacka

- Znajomość którejś z implementacji fluxa będzie plusem, ale nie jest wymagana


Co to jest DevMeeting?

DevMeeting to mix hackathonu i warsztatów programistycznych. Przez cały dzień uczestnicy implementują przykładową aplikację - samodzielnie i w zespołach. Nad merytoryką czuwają doświadczeni mentorzy, którzy cały czas służą pomocą, prowokują dyskusje oraz dzielą się swoją wiedzą praktyczną.

DevMeeting nie jest wykładem czy klasycznym szkoleniem. Stawiamy na praktykę, kodowanie oraz wymianę wiedzy i doświadczeń. Jest to też świetna okazja, by poznać innych programistów i nawiązać wartościowe kontakty z developerami z Twojego miasta.

Jeśli chcesz poczuć atmosferę DevMeetingu, zapraszamy na YouTube (film z DevMeetingu 9. maja 2015, Node.JS):

https://www.youtube.com/watch?v=sb_Mmhq-iX0


Informacje praktyczne

Gdzie:

Sala konferencyjna w centrum miasta, dokładna lokalizacja zostanie wysłana uczestnikom

Kiedy:

Sobota, 24. listopada w Warszawie

Start o 9.00 (prosimy o przybycie ok. 8.45), zakończenie ok. 16.00


Co należy przynieść:

Laptop z zainstalowanym Google Chrome + zasilacz

Koszt udziału:

Tym razem - bezpłatnie.


Share with friends

Date and Time

Location

Warszawa

Warszawa

Poland

View Map

Save This Event

Event Saved