Sold Out

DevMeeting "Angular 4 dla Programistów Backend", Kraków, 30 września 2017

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Kraków

Centrum miasta

Poland

Event description

Description


DevMeeting już się odbył.

Jeśli nie wziąłeś udziału, nie przegap kolejnego! Zostaw swojego maila, a poinformujemy Cię o kolejnych warsztatach dookoła Angulara i innych technologii JSowych:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf3WmmnN95XV-cmELbQc8RtqgmOkWCHrT-2-Rb0nqLvVK4Jfg/viewform
Zespół DevMeetings zaprasza na całodniowe warsztaty poświęcone Angularowi 4 w połączeniu z TypeScript.

Szkolenie skierowane jest dla programistów backend.

Niedawne wypuszczenie wersji 4 Angulara rozpoczęło lawinę pytań i drwin w społeczności: co się stało z Angularem 2 i Angularem 3? Jak bardzo się zmienił w porównaniu z wersją 2? Jak wygląda kwestia migracji z Angulara 2? Jak wygląda kwestia migracji z Angulara 1.x? Po co ten TypeScript i czym on w ogóle jest?

Niezależnie od tego czy posiadasz doświadczenie w Angularze 1.x, Angularze 2 czy nie pracowałeś jeszcze z Angularem, ten DevMeeting jest dla Ciebie.

Dlaczego Angular 4?

Twórcy Angulara chcą zerwać z wieloma koncepcjami obecnymi w pierwszej części frameworka. Ich głównym założeniem było przygotowanie narzędzia idealnie współpracującego z przeglądarkami mającymi pełne wsparcie dla ES2015/2016.

Dlatego też wiele części zostało gruntownie przemyślanych i stworzonych od zera. Najważniejsze dla nas zmiany to między innymi:

  • wykrywanie zmian oparte głównie o niemutowalne struktury danych oraz obserwowalne obiekty

  • położenie większego nacisku na pisanie kodu zorientowanego obiektowo

  • przebudowany kontener wstrzykiwania zależności z możliwością tworzenia hierarchii kontenerów

  • znaczne uproszczenie koncepcji serwisów

  • możliwość dynamicznego ładowania komponentów w trakcie życia aplikacji

  • zerwanie ze sztywnym przywiązaniem do DOM, a tym samym umożliwienie renderowania po stronie serwera

  • uproszczenie tworzenia własnych komponentów oraz komunikacji między nimi

  • uproszczenie obsługi formularzy

  • dodanie obsługi formularzy z własnym modelem

Jak widać, lista zmian jest dość spora i część z nich jest ogromnym krokiem naprzód względem wersji pierwszej. Wiele z nich jest odpowiedzią na problemy i potrzeby użytkowników zaistniałe podczas pracy z Angularem 1. Część z nich wynika również z rozwoju samego JavaScriptu oraz możliwości przeglądarek. Oznacza to, że dostajemy narzędzie o wiele łatwiejsze w zrozumieniu oraz używaniu, mniej "magicznych" zachowań, a więcej takich, których się po prostu spodziewamy. Wiele elementów Angulara również wygląda bardzo przyjaźnie dla backendowców. Słowem - bardzo dobre narzędzie na miarę nowoczesnego front-endu.

Dla kogo?

Developerów na co dzień pracujących z backendem. Wszyscy programiści PHP, .NET, Javy, Pythona czy Ruby powinni poczuć się jak w domu. Znajomość Angular 1 lub 2 nie jest konieczna. Mile widziana znajomość ES2015.

Dla osób, które mają już doświadczenia z Angularem 2 przygotowujemy dodatkowy materiał koncentrujący się na różnicach pomiędzy A2 a A4.

Co to jest DevMeeting?

DevMeeting to mix hackathonu i warsztatów programistycznych. Przez cały dzień uczestnicy implementują przykładową aplikację - samodzielnie i w zespołach. Nad merytoryką czuwają doświadczeni mentorzy, którzy cały czas służą pomocą, prowokują dyskusje oraz dzielą się swoją wiedzą praktyczną.

DevMeeting nie jest wykładem czy klasycznym szkoleniem. Stawiamy na praktykę, kodowanie oraz wymianę wiedzy i doświadczeń. Jest to też świetna okazja, by poznać innych programistów i nawiązać wartościowe kontakty z developerami z Twojego miasta.

Jeśli chcesz poczuć atmosferę DevMeetingu, zapraszamy na YouTube (film z DevMeetingu 9. maja 2015, Node.JS): https://www.youtube.com/watch?v=sb_Mmhq-iX0


Informacje praktyczne

Gdzie:
Sala konferencyjna w centrum miasta, dokładna lokalizacja zostanie wysłana uczestnikom

Kiedy:
Sobota, 30. września w Krakowie
Start o 9.00 (prosimy o przybycie ok. 8.45), zakończenie ok. 17.00

Co należy przynieść:
Laptop z zainstalowanym Google Chrome + zasilacz

Koszt udziału:
Tym razem - bezpłatnie.

SponsorW Avantida Poland tworzymy aplikacje, które poprzez optymalizację transportu kontenerowego na lądzie pomagają zaoszczędzić tysięcy przejechanych kilometrów, a tym samym przyczyniają się do zmniejszenia zanieczyszczenie powietrza. Po stronie back-endu wykorzystujemy .Net (hostowany na Azure). Po stronie front-endu przeszliśmy długą drogę od wykorzystania ASP.NET MVC, poprzez AngularJS, kończąc na przygotowywaniu nowego interfejsu użytkownika w Angular 4.DevMeeting już się odbył.

Jeśli nie wziąłeś udziału, nie przegap kolejnego! Zostaw swojego maila, a poinformujemy Cię o kolejnych warsztatach dookoła Angulara i innych technologii JSowych:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf3WmmnN95XV-cmELbQc8RtqgmOkWCHrT-2-Rb0nqLvVK4Jfg/viewform

Date and Time

Location

Kraków

Centrum miasta

Poland

Save This Event

Event Saved