€24.99

Degustácia slovenských vín v tme 20.6.2017

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Františkánske námestie 412/7

412/7 Františkánske nám.

811 01 Bratislava

Slovakia

View Map

Event description

Description

Zažite degustáciu vín v absolútnej tme

  • Dozviete sa čo stačí aby degustovanie vína bol väčší pôžitok

  • Zistíte prečo cítiť vo víne konkrétne ovocie

  • Naučíte sa o technikách a zásadách správneho degustovania nielen vín

  • Porozumiete princípom kombinovania vína a jedla

  • Zvíšite si povedomie o kvalite slovenského vinárstva - pretože my sme patrioti a zahraničné vína nenalievame :)

  • Zažijete jedinečnú atmosféru v úplnej tme + gastronomické PREKVAPENIE

  • Budeme degustovať 7 vzoriek vína. Tento krát so zmeneným playlistom vín s názvom "Výber z MVC*" alebo "Ako sedieť na jednom mieste, nikam necestovať a vychutnať si to naj z MVC* v úplnej tme".

  • K zahryznutiu je pripravený domáci kváskový chlebík

Teším sa na Vás

Tibor Kiss - someliér a autor Tmavej degustácie v Bratislave

*MVC - Malokarpatská vínna cesta


Nemáte PayPal? Nevadí! - Poznámka k platbe

Platba kartou bez PayPalu tu JE možná. Eventbrite, cez ktorý je udalosť publikovaná preferuje platbu cez PayPal avšak pri kliknutí na pokračovať (akoby ste predsa chceli platiť PayPalom) Vám bude ponúknutá platba aj cez Debit Card. Nenechajte sa odradiť, portál sa chce v prvom rade vyhnúť bankovým poplatkom (výhoda PayPalu) ale možnosť platiť kartou tam je. Len menej zjavná.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

FAQ - Časté otázky / Someliér odpovedá:

VY: Bude tam úplná tma? - ODPOVEĎ: Áno, bude. Po celú dobu okrem úvodu, kde si na ňu budeme postupne zvykať a na konci keď Vám prinesiem niečo pod zub.

VY: Je to určené len pre znalcov vín? - ODPOVEĎ: Vôbec nie. Znalosti a skúsenosti s vínom nehrajú pri zmyslovom vnímaní vína v tme úlohu. Práve že si na svoje prídu práve tí, ktorí hlásia, že sa vínu nerozumejú a že cítiť vanilku, slivku a biele korenie vo víne vie len niekto dlho a poctivo trénovaný. Je to asi ako keď ide do kina na ten istý dobrý film odborník na kinematografiu a aj bežný človek, čo sa chce jednoducho zabaviť a relaxovať.

VY: Aké vína tam budú? - ODPOVEĎ: To je prekvapenie aby nenastali podvedomé predsudky a navyše je pre hostí mimoriadne zábavné ak neuhádnu farbu vína, čo pili. Prezradím iba, že sú všetky slovenské.

VY: Vína sú od jedného vinára? - ODPOVEĎ: Nie. Zo siedmich vín sa niektoré vinárstva opakujú, niektoré sú len raz. Výber sa mení podľa ponuky, sezóny a môjho najsvedomitejšieho výberu.

VY: Čo ak sa budem sa báť v tej tme? - ODPOVEĎ: Ak trpíte panickým strachom z tmy, pravdepodobne to pre Vás nebude to pravé orechové. Zo skúseností však viem, že tým, že budete počuť môj hlas po celú dobu, vnímať sa navzájom ako pri sebe sedíte a popíjať víno v dobrej nálade, žiadny strach nehrozí. Navyše Vás počas degustácie zamestnám prirodzenou diskusiou a hodnotením vína dostatočne na to, aby ste sa nemali priestor sa báť. :)

Share with friends

Date and Time

Location

Františkánske námestie 412/7

412/7 Františkánske nám.

811 01 Bratislava

Slovakia

View Map

Save This Event

Event Saved