CLOUD CHALLENGERS MEETUP 19 marca: APPs & INFRA

Sales Have Ended

Registrations are closed
Niestety pula wolnych miejsc została wyczerpana. Zapraszamy do rejestracji w innych terminach: 27 marca i 9 maja. https://pl20190327.eventbrite.com oraz https://pl20190509.eventbrite.com

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Startberry

Grochowska 306/308

03-840 Warszawa

Poland

View Map

Sales Have Ended

Registrations are closed
Niestety pula wolnych miejsc została wyczerpana. Zapraszamy do rejestracji w innych terminach: 27 marca i 9 maja. https://pl20190327.eventbrite.com oraz https://pl20190509.eventbrite.com
Event description

Description

MEET-UP 2: APPS & INFRASTRUCTURE

czyli jak nie powielić błędów popełnionych przez innych i odpowiedzialnie zaplanować migrację do środowiska chmurowego?

Coraz większa część przetwarzania przenoszona jest do chmury – światowy rynek rozwiaja się w tempie przekraczającym 20% rocznie. Dysponujemy ogromną bazą wiedzy na temat udanych migracji, ale jednocześnie zgromadziliśmy szereg informacji o najczęściej popełnianych błędach - zarówno na etapie planowania, jak i realizacji.

Drugi warsztat (meet-up) w ramach programu Cloud Challengers 2019 jest przeznaczony dla osób, które chcą poznać praktyczną stronę migracji chmurowych, uwzględniającą wszystkie kluczowe elementy:

  • Technologię
  • Procesy
  • Ludzi

W interaktywnym formacie, z którego znany jest CIONET, przeprowadzimy sesję warsztatową z udziałem ok. 15 uczestników i ekspertów Microsoft, partnera programu Cloud Challengers. W tym gronie planujemy poruszyć m.in. następujące zagadnienia:

Planowanie migracji

  • Jak zbudować model tak, żeby móc korzystać ze wszystkich funkcji chmury i nie zapędzić się w opcje bez wyjścia? Jak kwalifikować aplikacje i procesy czy nadają sie do chmury? Jak przygotować infrastrukturę do obsługi różnych chmur? Jak wykorzystać najlepsze chmurowe rozwiązania open-source?

Rzetelne TCO

  • Przyjmujuemy, że 30-40% klientów odrzuca chmurę ze względu na koszty. Czy na pewno są one liczone prawidłowo? Czy kalkulacje uwzględniają nieuchronne podwyżki cen prądu? Dysponujemy praktyką, potwierdzoną wdrożeniami w Polsce, która jest cenną wskazówką, jak właściwie podejść do wyliczenia kosztów przetwarzania w środowisku Azure.

IoT – przykłady jak wdrożyć tanio infrastrukturę internetu rzeczy

  • Porównanie kosztów IoT w modelu on-premise i w chmurze. Case studies oparte na generowaniu wartości biznesowej przez IoT, które nie byłoby możliwe bez wykorzystaniu chmury.

Elastyczne i skalowalne środowiska Disaster Recovery

  • Jak od strony architektury projektować biznesowe rozwiązania, które zapewnią ciągłość działania i niezawodność? Analiza najczęstszych błędów popełnianych przez użytkowników chmury. Jak podwyższyć SLA apliakcji działającyhch w chmurze?

Nowoczesna fabryka aplikacji

  • Praca zespołów in-house oraz praca z kontraktorami. Bezpieczeństwo kodu i ochrona praw intelektualnych. Czego oczekują pracownicy IT na współczesnym rynku pracy i jak to się przekłada na decyzję o migracji i infrastrukturze chmurowej?

Własna chmura

  • Kiedy warto uruchomić własną chmurę w oparciu o Azure Stack?

Infrastructure as code

  • Jak prawidłowo zarządzać zasobami w chmurze?
Spotkanie poprowadzą Cloud Challengers Heroes w dziedzinie APPs & Infrastructure:

MARCIN KUCHARSKI, CEE – Customer Success Unit - Security & Cloud Solution Architect

BŁAŻEJ MIŚKIEWICZ, Technology Solution Professional – Azure Apps & Cloud InfrastructureO programie Microsoft Cloud Challengers

Cloud Challengers to program edukacyjny dla CIOs i nominowanych przez nich menedżerów IT i data science, w którym wraz z ekspertami technologicznymi – w tej edycji związanymi z Microsoft – mierzą się z najważniejszymi barierami migracji do chmury, jej efektywnym zarządzaniem oraz odnajdywaniem się w szybko zmieniającym się rynku pracy związanym z IT i business intelligence.

więcej: https://cloudchallengers.cionet.com/microsoft
Warunki udziału: REGULAMIN | POLITYKA PRYWATNOŚCI

Date and Time

Location

Startberry

Grochowska 306/308

03-840 Warszawa

Poland

View Map

Save This Event

Event Saved