Sales Ended

CHOICES: Chlieb a hry v digitálnej dobe (Jakub Goda a Jakub Tomiš)

Event Information

Share this event

Date and Time

Event description

Description

Informácie a názory na ne máme vďaka sociálnym sieťam takmer v reálnom čase. Skvalitnilo to však naše rozhodovanie? Podľa technologických optimistov by sme mali byť lepšie zorientovaní, účinnejšie komunikujúci a empatickejší. Posledné roky naznačujú opak. Žijeme vo vlastnej bubline, posilňujeme svoje predsudky, sme často nespokojní, polarizovaní a ľahostajní. Populistom sa darí a politikov niekedy nerozoznáš od internetových trollov.

S Jakubom Godom a Jakubom Tomišom sa bude Ivan Ježík z Voices rozprávať o tom, aké dôsledky digitálnej demokracie vnímajú a kto a ako by sa podľa nich mal pokúsiť minimalizovať jej negatívny dopad. Spýtame sa na ich názory na občiansky aktivizmus, Brexit, politické kecy a populizmus. Hovoriť budeme nielen o veľkej ale aj o komunálnej politike, kde majú ľudia a správcovia vecí verejných k sebe bližšie.

Jakub Goda, grafik, animátor, bloger a príležitostný politický aktivista

Jakub tvorí pre rôzne európske postprodukčné domy, spolupracuje so štúdiami a agentúrami po celom svete. Živí sa totiž tvorbou reklamných vizuálov, animácií a vizuálnych efektov. Nevyžaduje si to len bezchybné zvládanie zložitých softvérov. Rovnocennou súčasťou jeho práce je premýšľanie nad svetlom, atmosférou, farbami, tvarmi a ďalšími faktormi súvisiacimi s vkusom, vizuálnymi preferenciami a zmyslom pre estetiku. Vyštudoval manažment v Bratislave a neskôr filozofiu, politológiu a ekonomiku na univerzite v Yorku. Prekážajú mu konšpiračné weby a politické kecy, premýšľa nad budúcnosťou Slovenska a Európy a na stránke Denníka N publikuje svoje blogy. Rád cestuje, spoznáva ľudí a ich názory. Časť tohto leta strávil v Gruzínsku a Arménsku.

Jakub Tomiš, zakladateľ iniciatívy Lepší Dolný Lopašov, poslanec obecného zastupiteľstva

Jakub sa snaží ukázať, že aj v malej dedinke sa môžu diať veľké veci. Spolu s priateľmi založili občianske združenie Lepší Dolný Lopašov, s ktorým osadili farebné lavičky, vydávajú noviny, otvorili materské centrum a organizujú kultúrne podujatia. Vytvorili tiež štýlové ekotašky s nápisom Dolný Lopašov, ktoré už obleteli celý svet. Aj vďaka týmto aktivitám sa stal poslancom obecného zastupiteľstva s najvyšším počtom hlasov. O svojich aktivitách nedávno porozprával na TEDxYouth Bratislava. Vyštudoval Fakultu informatiky Masarykovej univerzity v Brne, popri ktorej absolvoval tiež Sokratov inštitút a momentálne je študentom Nexteria Leadership Academy. Jakub svoje líderské schopnosti od júla uplatňuje v spoločnosti WebSupport.sk, kde vedie tím customer support.

Date and Time

Save This Event

Event Saved