Free

Can Bora ve Gülin İyigün ile Temel Yoga

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Deniz Erdem Studio

Nispetiye Mahallesi, Birlik Sokak, Akyıldız Sitesi D Blok, No: 24, Daire: 4

Besiktas, İstanbul 34340

Turkey

View Map

Event description

Description

Deniz Erdem Studio'da Yoga dersleri başlıyor. Bundan böyle her pazartesi saat 13.00'te Can Bora'yla ve her perşembe saat 13.00'te Gülin İyigün'le Temel Yoga yapıyoruz. Yerinizi ayırtmak için goo.gl/KdB6MP adresindeki formu doldurabilir ya da 0553 739 01 99 numaralı telefondan ve hello@denizerdemstudio.com adresinden Deniz Kaynak'a ulaşabilirsiniz.

Deniz Erdem Studio Adres:
Nispetiye Mahallesi, Birlik Sokak, Akyıldız Sitesi D Blok, No: 24, Daire: 4, Levent/İstanbul

Can Bora Kimdir?

Çocukluğundan beri insan bedenini ve potansiyelini merak eden Can, üniversitede tiyatro ve dans okurken Ashtanga Yoga ile tanıştıktan kısa bir süre sonra, Kundalini Yoga'yı deneyimledi. Artan beden enerjisi, değişen zihin-beden ilişkisi dikkatini çekti ve Ashtanga Yoga pratiğine birkaç sene devam ettikten sonra psikosomatik hareket teknikleriyle tanıştı -Skinner Release, Fasya Terapi, Craniosacral, Axis Syllabus, vs. İnsan algı sisteminin sanıldığından çok daha derin ve uzun olduğunu deneyimlemesi, gerçekliğin öngörüldüğünden daha da kapsamlı olduğunu fark etmesi ve sorgulaması -psikosomatik çalışmalara ara vermeden- yogaya olan ilgisini sürdürdü.

2011-2012 de Berivan Aslan Sungur'un teşvikiyle burslu olarak Yin Yoga TT'yi tamamladı. Bu süre boyunca yoga, çaktırmadan Can'ın hayatının daha derin ve sağlam bir parçası olmaya başladı. 2014 senesinde Berivan Aslan Sungur'un 200 Saatlik ve 30 Saatlik Yin Yoga TT'sinde asistanlığını yaptı. Aynı zamanda 2014'te Yiğit Zırtıloğlu ile AcroYoga eğitimine başladı. 2015’te ise Chris Chavez’in 200 saatlik uzmanlık programını bitirdi. Halen, Cihangir Yoga'da 500 Saatlik ileri seviye eğitimini sürdürmektedir. 2014'ten beri İstanbul ve şehir dışında yoga atölyeleri ve yoga eğitimleri (Tao Vinyasa & Terapötik Pozlar ve Yin Yoga Uzmanlaşma Programları) vermeye devam etmektedir.

Lise yıllarında Merkez Bilgi Alanı Vakfı - Sevgi Ersoy tarafından Reiki 3 olan Can, aynı zamanda Quan Yin 1-2, Kristallerle Şifa gibi uzun süreli enerji eğitimlerine katılmıştır. 4 senedir Barbara Ann Brennan ve Osho ekolünden, insan psikolojisi ve iç dinamizm-bilinçaltı sistem dinamikleri üzerine özel danışmanlık almaktadır.

Can yogayı, kendisini ve insanı anlaması için en sağlam araçlardan biri olarak görüyor.

Gülin İyigün Kimdir?

1983 İstanbul doğumlu Gülin İyigün, ilk, orta ve lise öğrenimini Ayazağa Işık Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 2005 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni bitirdi. 2009 yılından beri yoga yapıyor. 2016 yılında Zeynep Aksoy ve David Cornwell’in kurucusu olduğu Advayta Yoga’da 200 saatlik Yoga Hocalık Eğitim Programını tamamladı. Kişisel pratiğine Ashtanga yogayla devam eden Gülin, gruplara ve bireylere vinyasa yoga ve yin yoga dersleriyle birlikte pranayama (nefes) ve meditasyon da öğretiyor. 2011 yılından beri televizyon dizilerinde, sinema ve reklam filmlerinde oyunculuk yapıyor. Yogayı, oyuncunun kişisel işçilik yeteneklerini keşfetmesi için ihtiyaç duyduğu, derinleşme, açılma ve yüzleşme halleriyle bağlantı kurmasını sağlayan ve sürekliliğine yardım eden bir dönüşüm metodu tanımlıyor.

Share with friends

Date and Time

Location

Deniz Erdem Studio

Nispetiye Mahallesi, Birlik Sokak, Akyıldız Sitesi D Blok, No: 24, Daire: 4

Besiktas, İstanbul 34340

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved