BUZZ talks: Promítání filmu Mezi odpady

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Kampus Hybernska

Hybernská 4

110 00 Prague

Czechia

View Map

Event description
Přijďte na unikátní promítání filmu, který mnohé překvapí svojí pravdivostí a samozřejmostí.

About this Event

Po filmu bude následovat diskuze s režisérem, Kryštofem Zvolánkem a dalšími hosty z praxe. A to s těmi, kteří mají skládky blíže, než bychom sami chtěli.

Z kapacitních důvodů je na akci nutné se registrovat

Vstup na film a diskuzi je zdarma

O filmu

Obal prodává, brzy po splnění toho účelu však většinou končí v koši, společně se zodpovědností, kterou jsme za jeho koupi převzali. Globální problém nekontrolované produkce odpadů se přenáší až na úroveň jednotlivých obcí, které jsou ze zákona zodpovědné za jeho svoz a recyklaci. Kryštof Zvolánek svůj studentský dokument Mezi Odpady postavil na přirozené všímavosti lidí, kteří s odpady přichází do styku každý pracovní den. Jsou to popeláři Technických služeb Zlín, vedoucí třídící linky, správce skládky či referentka odpadového hospodářství města Zlín. Protagonisté se shodují: chybí vzdělání, informovanost. Audiovizuální sonda Mezi Odpady se snaží odpovědět na otázku, jestli může změna přijít od lidí, nebo jí musí připravit zákon.

Krátkometrážní / Dokumentární film

Česko, 2019, 28 min

Ano, takhle se v Česku skutečně i v dnešní době nakládá s odpady. ...

Buzz talks je součástí projektu číslo TL01000317 s názvem „ODPAD ZDROJEM neboli uplatnění nových metod výzkumu pro rozvoj cirkulární ekonomiky v ČR“, který je spolufinancován se státní podporou Technologické agentury ČR v rámci Programu ÉTA

Share with friends

Date and Time

Location

Kampus Hybernska

Hybernská 4

110 00 Prague

Czechia

View Map

Save This Event

Event Saved