Actions Panel
Bussresa Färjestad-Leksand med Superstars Stockholm och Enköpingsleksingar
When and where
Date and time
Location
Bussen från Stockholm till västra kaffepaketet och tillbaka
Map and directions
How to get there
Description
Resa: Bussen går från Stockholm via Bålsta, Enköping och Västerås till Karlstad, och tillbaka samma väg.
Avgångstider:
- Stockholm, Vasagatan: 8.00
- Stockholm, Järva krog: 8.10
- Bålsta, Shell: 8.45
- Enköping, Statoil: 9.30
- Västerås, Shell vid Rocklunda: 10.00 (Ny hållplats!)
Avgångstiden för hemresan är 20 minuter efter slutsignalen.
Pris:
Vuxen medlem: 410:-
Vuxen icke medlem: 510:-
Ungdom medlem: 310:-
Ungdom icke medlem: 410:-
Ståplatsbiljett ingår i alla biljetter, om ni av någon anledning bara vill ha resa får ni höra av er till reseansvarig innan ni bokar.
Värmlandsleksingar har ordnat tillställning före matchen på en sportbar där det bjuds buffé och pilsner för 150:- (120:- för alkoholfritt alternativ). Ni som vill vara med och käka före matchen lägger till det till biljetten samtidigt som ni väljer påstigningsort. Beräknad ankomst till Karlstad är 12.30. Det går inte längre att boka buffé, men det finns en barmeny på stället vi ska vara före matchen.
Ungdomar mellan 15 och 18 får endast åka med om målsman har godkänt det och tagit kontakt med reseansvarig. Dom som är under 15 får endast åka med i sällskap av målsman eller annan känd vuxen.
Anmälning sker här och biljetten du får av eventbrite (den här sidan) ska skrivas ut och tas med till bussen. Matchbiljetter får ni på bussen.
Ansvarig för resan är Axel Pettersson. Han svarar på frågor via mail, haxpett(at)gmail.com eller facebook.
Betalningen går till Axel Petterssons paypal-konto och förs därefter vidare till Superstars/Leksands IF.