Bir Problemi, Girişime Nasıl Dönüştürebilirsiniz? (Workshop)

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

ING İnovasyon Merkezi

Esentepe Mahallesi, No:4 Polat Plaza Esentepe, Ali Kaya Sk., 34394 Şişli/İstanbul

İstanbul, Levent 34394

Turkey

View Map

Event description
Bu atölye çalışmamızda SCQA metodu ile birlikte adım adım, tespit edilen bir problemin girişime nasıl dönüştürülebileceğini deneyimleyeceğiz

About this Event

Tüm etkinliklerimizi ve paylaşımlarımızı takip etmek için:

https://www.instagram.com/inginovasyonmerkezi/

Etkinlik Programı:

13:00-13:30 İkram & Networking

13:30-20:00 Bir problemi, girişime nasıl dönüştürebilirsiniz? (Workshop)

20:00-20:30 Networking

Girişimciliğe, girişimci gibi düşünmeye yeni başlayan insanlar, çoğunlukla akıllarına gelen fikirler üzerinden planlarını yapar ve ona göre girişim kurmaya çalışırlar. Halbuki bu durum daha yolun başında ilk hatayı yapmalarına sebep olur. Çünkü, bir girişimin başarılı olup müşterilerinin gönlünü fethedebilmesi için üretilen fikirden ziyade önemli bir problemi çözmeye odaklanmış olması gerekir. Bu atölye çalışmamızda SCQA metodu ile birlikte adım adım, tespit edilen bir problemin girişime nasıl dönüştürülebileceğini deneyimleyeceğiz.

Çağlayan Çetin kimdir? (https://www.linkedin.com/in/caglayancetinn/)

Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. İki yıl Türk Ekonomi Bankası bünyesinde Türkiye'nin en büyük dijital ürünlerinden Cepteteb ekibinde Dijital Kanal Geliştirme ve Müşteri Deneyimi ekibinde yer almıştır. Sonrasında 1 yıl CRM ekibinde Proje Yönetiminde çalışmıştır. Yaklaşık 1 senedir de Anadolu Grubu, Çelik Motor bünyesinde Proje Sorumlusu olarak görev yapmaktadır.

Enis Erdem Yurdatapan kimdir?(https://www.linkedin.com/in/enisyurdatapan/)

Enis Erdem Yurdatapan, 6 Nisan 1993 İzmit doğumludur. 2011 yılında başladığı ODTÜ İstatistik Bölümü’nde akademik olarak başarılar yakalayamamasına ve çok zorlanmasına rağmen 2017’de mezun olmayı başarabilip ING Global Yeni Mezun Programı’nda IT Departmanı’nda çalışmaya başlamıştır. Yaklaşık 7 aydır İnovasyon Merkezi ile ING'nin Startup ilişkilerini yöneten iki kişiden biri olan Enis, girişimcilik kavramını üniversitede katıldığı kariyer kamplarıyla ve dinlediği seminerlerle benimsemeye başlamış olup hem kurumiçi hem de kurumdışı birçok proje yürütmüştür. 2018’in başlarında İTÜ Ginova’nın düzenlediği Çetin Ceviz Girişimcilik Yarışması’nı ekibiyle birlikte kazanmış ve Berlin Girişimcilik Ekosistemi’ni 5 gün boyunca keşfetme imkanı elde etmiştir. Yine aynı yarışmanın ödülüyle İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka Programı’nda 7 hafta boyunca eğitim alıp 20’nin üzerinde mentor görüşmesine katılmıştır.

Bunların haricinde dünyada 500’den fazla şehirde faaliyet gösteren Startup Grind’ın İstanbul Topluluk Yöneticisi’dir. Her ay ülkenin en başarılı girişimcileriyle ortalama 100 kişinin katıldığı söyleşiler düzenleyip, sosyal medyada da yine girişimcilerle yapılan röportajları ve güncel haberleri paylaşan hesapların başındadır. Bir diğer iş olarak ise Türkiye’deki üniversite öğrencilerine erken yaşta girişimcilk mentalitesi ve tecrübesi kazandırma hedefi olan ve bu doğrultuda Türkiye’nin dört bir yanındaki öğrencilere yönelik girişimcilik maratonları ve hızlandırma programı düzenleyen University4Society’de de topluluk yöneticisi olarak çalışmaktadır. Gönüllü olarak yaptığı son iş ise Facebook’un yazılımcıların teknik gelişimini ve network’ünü arttırmayı amaçlayan Developer Circle İstanbul’u yönetmektir.

Hem kurum içi hem de kurum dışı faaliyetleriyle girişimcilik ruhunu yaşayan ve bulunduğu ortamlara farklı bir yenilik getirmeyi alışkanlık haline getiren Enis’in en büyük hedefi global anlamda topluma büyük fayda sağlayacak Startup’lar kurmaktır.

Share with friends

Date and Time

Location

ING İnovasyon Merkezi

Esentepe Mahallesi, No:4 Polat Plaza Esentepe, Ali Kaya Sk., 34394 Şişli/İstanbul

İstanbul, Levent 34394

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved