Bilişim Şenliği '17

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi

Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi

Edirne, Merkez 22100

Turkey

View Map

Event description

Description

2010 yılında kurulmuş olan Tübitet (Trakya Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Topluluğu), Trakya Üniversitesi'nde bilgisayar, bilişim ve teknoloji konuları ile ilgili öğrencileri aynı çatı altında toplayan, üye sayısı 2000'lere ulaşmış bir topluluktur.

Tübitet düzenlediği bilgisayar kursları, paneller, geziler, seminerler ve yarışmalar ile Trakya Üniversitesi öğrencilerine bilişim dünyası konusunda günümüzün gerektirdiği bilgi ve donanımları sağlar. Bu bağlamda oluşturulmuş çalışma grupları vardır.

Üniversite bünyesinde verilen eğitimler her dönem başında talebe göre açılmakta ve en temel bilgisayar bilgilerinden programlama dillerine kadar her seviyede eğitimi kapsamaktadır. Verilen eğitimlerde izlenen müfredat sabit olmayıp, eğitim verenler tarafından sürekli güncellenerek anlatılmaktadır. Seminerlerimiz ise üniversite öğrencilerinin istekleri ve ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde alanında uzman kişi ve kurumlarla öğrenci arkadaşlarımızı buluşturmayı amaçlar.

Tübitet 4 senedir sektörde işinde uzman kişileri öğrencilerle buluşturup, öğrencilere yol göstermek adına Bilişim Şenliği adı altında bir etkinlik düzenliyor. Bu etkinlik 2 gün boyunca sürüyor ve çeşitli yarışmalar, bilgisayar sergileri, çekilişler oluyor. Bilişim Şenliği zamanında ortalama 300- 450 kişiye hitap ediliyor.

Date and Time

Location

Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi

Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi

Edirne, Merkez 22100

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved