Free

Aytunga - AYDINLANMA

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

habita coworking

23 Ulubaş Caddesi

Kağıthane, Istanbul 34418

Turkey

View Map

Friends Who Are Going
Event description

Description

Her türlü yazılım ve donanımı destekleyecek unsurları bulunduran bir çalışmaya temel oluşturarak daha barışçıl ve teknolojik bir dünya hayal ediyoruz. Bizce yeryüzünde sevginin, barışın ve huzurun hakim olması; insanı insan kılan düşüncelerin özgürce, sınır tanımayarak ‘bilgi’ ve ‘öğrenme aşkı’ çatısı altında bir araya gelmesiyle mümkündür.

Bilişim ve teknoloji yeniliklerinin bulunduğu girişimleri de yanımıza alarak gelişen ve değişen dünya ile birlikte, bu dünyaya sağlayacağımız katkıları sizlere sunmak istedik.

Bu anlamda alanındaki uzman isimlerin ve Aytunga dışında yenilikçi teknolojik girişimlerin temsilcilerinin de yer aldığı, ikincisini düzenlediğimiz Aytunga AYDINLANMA etkinliğine sizleri de bekliyoruz.

Daha önceki etkinliğimiz için; https://www.youtube.com/channel/UCUQqLBdKxdQ35XZtKtGunOQKONULAR ve KONUŞMACILAR


Melek Yatırımcı İlişkileri Yöneticisi

Günce Onur Kimdir?

İTÜ’de aldığı mühendislik eğitimi sırasında İTÜ Çekirdek’de asistan olarak çalıştı. Mezuniyeti sonrasında bir bankanın teknoloji departmanında AR-GE koordinasyonu konusunda çalıştı. Öğrencilik yıllarında tanıştığı ve tutkusu haline gelen girişimciliği daha sonra işi haline getirdi. Haziran 2016’dan beri dünyanın en büyük melek yatırımcı ağı olan Keiretsu Forum Türkiye Melek Yatırımcı Ağı’nda Yatırımcı İlişkileri Yöneticisi pozisyonunda çalışmaktadır. Son 16 ayda binden fazla startupı incelemiş ve 7 milyon TL’lik melek yatırımın teknoloji ve İnovasyon geliştiren startuplara ulaşmasında aracılık etmiştir. Sorumlulukları arasında Keiretsu Forum Türkiye’nin 90’dan fazla melek yatırımcı üyesine startuplar ve devam eden yatırım turları hakkında rapor vermek, melek yatırımcılara yönelik eğitim ve etkinlikleri planlamak, kurumsal ve stratejik ortaklıklar için çalışmalarda bulunmak vardır. Halen İTÜ Bilişim Enstitüsü’nde master eğitimine devam edip yüksek teknoloji konularına özel ilgi duymaktadır.
Gelecekteki İnternet Teknolojileri & Dijital Medya

Cenap Coşkun Kimdir?

'Dijital Medya' sektöründe 7 yıl olmak üzre 'İnternet' sektöründe toplam 11 yıllık deneyimli Cenap Coşkun, Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans (MBA) mezunudur. Aynı zamanda Nişantaşı Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi olarak Dijital Medya, Medya Planlama ve Dijital Girişimcilik dersleri veren Cenap Coşkun kariyer.net, UZMANTV ve İLab Holding (arabam.com) de görev almış, son olarak Melon Reklam (haberler.com, SonDakika.com) 'da çalışmaktadır. Aynı zamanda dijital medya ve internet teknolojileri uzun yıllardır blogger olarak yazıları bulunmaktadır.


Savunma Sanayi'de Girişimcilik

Enis Yaşar Kimdir?

1993 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğretimimi burada tamamladıktan sonra lise eğitimimi Robert Kolej’de aldı. Şu an Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü son sınıf öğrencisi. Üniversite yıllarının başlarında, üniversite öğrencilerine yönelik yurtdışı turları düzenleyerek ve iki ortağı ile beraber 3 yılda 1600 üniversite öğrencisine hizmet verdi. 2017 kışından itibaren de TulparTech ekibi ile beraber savunma sanayi alanında ve özellikle malzeme teknolojilerinde AR-GE çalışmaları yapmaktadır.İçerik Odaklı Girişimcilik

Yusuf Kurt Kimdir?

Çocukluğunda; Mehmet Ali Birand ve Ali Kırca'yı izleyerek büyümenin etkisiyle gazeteci olmak istemiştir. Bir şeyleri anlamlandırmaya başladığından beri yapması gereken mesleğin bu toprakların insanlarının hikayesini anlatmaya yönelik olması gerektiğine inanmıştır. En büyük hayali üreten bir Türkiye ve bu yolda birlikte yola çıktığı arkadaşlarıyla beraber önce Haber Artı Yeşil şimdide Girişim Ajansı çalışmalarını yürütüyor. 94 yılında Diyarbakır da dünyaya gelmiştir ve 2017 itibariyle İstanbul'da yaşamaya ve üretmeye devam etmektedir.Robotik 2.0 ve Yapay Zeka

Davut Eren Şadoğlu Kimdir?

İSOV Dinçkök Anadolu Teknik Lisesi’nden, sonrasında Karabük Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 6 yıldır robotik alanında çalışmalar yapmaktadır. 6'dan fazla robot yapıp birçok projeye danışmanlık vermiştir. 2016 yılında İTÜ Çekirdek'e girmiş ve NextHorizons isimli girişimi kurmuştur. Bu girişim ile Bigbang'de birinci olmuş ve Arı Teknokent’te çalışmalarına devam etmektedir.


SPONSORLAREnglish: We are imagining a more peaceful and technological world by laying the foundation for a work that will support all kinds of software and hardware. We believe in love, peace and peace in the world; it is possible that human beings come together freely under the roof of 'knowledge' and 'learning love' without defining boundaries freely. Along with the developing and changing world by taking the initiative in which the information and technology innovations are found, we wanted to present the contributions that we will provide to this world.

In this sense, we also look forward to Aytunga AYDINLANMA activity, where we organize the second, where specialists in the field and representatives of innovative technological initiatives besides Aytunga are involved.

Français: Nous imaginons un monde plus pacifique et technologique en jetant les bases d'un travail qui soutiendra toutes sortes de logiciels et de matériel. Nous croyons en l'amour, la paix et la paix dans le monde; il est possible que les êtres humains se rencontrent librement sous le toit de la «connaissance» et «apprennent l'amour» sans définir les limites librement. En plus du monde en développement et en évolution en prenant l'initiative de trouver les innovations en matière d'information et de technologie, nous voulons présenter les contributions que nous fournirons à ce monde.

En ce sens, nous attendons également l'activité Aytunga AYDINLANMA, où nous organisons la seconde, où des spécialistes du domaine et des représentants d'initiatives technologiques innovantes, en plus d'Aytunga, sont impliqués.
AYTUNGA TAKIMIKani Fatih Turhan / Kurucu & Yönetici

1957 yılında Yugoslavya’dan İstanbul’a göçen bir ailenin evladı olarak, 1989 yılında Karaman’da doğmuştur. 1992 yılından itibaren İstanbul’da hayatına devam etmektedir. Kocaeli Üniversitesi Gebze Meslek Yüksekokulu Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası bölümünden 2011 yılında mezun olmuştur. 2012- 2014 yılları arasında TamKaynak girişimini yürütmüş, 2014 yılında kısa bir süreliğine Google Marketing Solutions’da AdWords Uzmanı olarak yer almıştır. 2015 yılında ise Bul.İs projesine kurucu ortak olmuştur. Edinmiş olduğu bu birikimler doğrultusunda 2017 Ağustos ayından itibaren Aytunga’nın kurucu ve yöneticiliğine devam etmektedir.Bahtiyar Dilek / Teknik Birim Yöneticisi


Bahtiyar DİLEK 1984 yılında Amasya'da doğmuştur. Çok küçük yaşlarda Yazılım Geliştirmeyi öğrenip Sektördeki önemli kişilere ve firmalara danışmanlık yapmıştır. profesyonel kariyerinde Teknolojist, Proje Yöneticisi,Yazılım Uzmanı, Sosyal Medya Yöneticisi olarak yer aldı. Aytunga'da Teknik Birimler Yöneticisi olarak devam etmektedirHasan Yasin Türkyılmaz / Growth Hacker & Stratejist

1988 yılında Ankara’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunudur ve şimdi Eğitim Yönetimi ve Denetimi yüksek lisansı yapmaktadır. 2001'den beri bilişimde, 2007'den beri de dijital medya ve reklam alanında çalışmalarını sürdürmektedir. 2005'ten bu yana da E-Ticaret ve girişim alanında teknoloji şirketleri başta olmak üzere şirketlere destek vermektedir. Tam donanımlı pazarlamacı, growth hacker, dijital stratejist, sosyolog, eğitmen sıfatlarıyla şirketlerin büyümesi, trafik kazanım, itibar kazanımı ve yönetimi, potansiyel müşteri kazanımı gibi alanlarda çalışmalar ve eğitimler gerçekleştirmekle beraber Aytunga'da Growth Hacker olarak hedeflerin gerçekleşmesi için çalışmalar sunmaktadır.Fırat Berker / Sanat Yönetmeni

1987 yılında İzmir'de doğmuştur. Süleyman Demirel Lisesi'ni bitirdikten sonra 2006 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü'ne girmiştir. Eğitimi dönemi boyunca çeşitli aktivitelere ve yarışmalara katılmıştır. 2013 yılında mezun olmuş ve profesyonel çalışma hayatına atılmıştır. Farklı yerlerde tecrübe edinen Fırat, şu an İzmir'in köklü ajanslarından birinde Sanat Yönetmeni olarak mesleğini sürdürmekte, ayrıca dışarıdan da hizmet vermektedir.


Emre Kara / Back – End Developer

26 Kasım 1995 tarihinde İstanbul’da doğmuş olan Emre Kara aslen Kastamonulu olup , Yazılım geliştirmeye lisede başlamıştır.Aktif olarak bir şirket te , software .net developer rolünde görev almaktadır. Çalışmaları daha çok mobil uygulamalar ve web uygulamaları şeklindedir. Aytunga’da back-end developer olarak görev almaktadır.Mertcan Tutan / Dijital Pazarlama Uzmanı

1992 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2015 yılında Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü'nden mezun olmuştur. Üniversite zamanında yerel birçok medya kuruluşunda (TV, dergi, reklam ajansı vb.) farklı departmanlarda görev almış olup, mezun olduktan sonra Roy+Teddy reklam ajansında çalışmıştır. Şu anda Utopic Farm reklam ajansında kariyerine devam etmektedir. Dijital Pazarlama, IoT, VR ve AR gibi son yıllarda hayatımıza giren bir çok konu ilgi alanına dahildir. Aytunga’da Dijital Pazarlama alanında görev almaktadır.Aysıla Maraş / İnsan Kaynakları

1989 yılında Kırşehir’de doğmuştur. Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunudur. Üniversite hayati sırasında 1907 UNiFEB'te çeşitli görevler almış, garsonluk ve çevirmenlik yapmıştır. 2012 yılında TamKaynak projesinde gezi editörlüğü yapmıştır. Bir dönem spor psikolojisiyle ilgilendikten sonra İnsan Kaynakları alanına yönelen Maraş, şu an bir danışmanlık şirketinde araştırma danışmanı olarak çalışmakta ve Aytunga'da dijital birimde ve insan kaynaklarında görev almaktadır.
Parviz Bayramguliyev / Web Tasarım - Azerbaycan Ülke Sorumlusu

1992 yılında Özbekistan'dan Bakü'ye taşınan bir Azerbaycanlı ailenin ikinci evladı olarak 1998 yılında doğmuştur. 2015 senesinde liseden mezun olup Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi'nin Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okumak için Türkiye'ye gelmiştir. Lise ve ortaokul zamanlardan itibaren FIFA U-17 World Cup - Opening Ceremony, Baku 2015 European Games - Opening Ceremony, Flashmob Azerbaijan, Velokuryer gibi vb farklı projelerde yer almakla kalmayıp, Türkiye'de de "YBS Nedir?", MISPixel, Bilişim Mutfağı, Aytunga gibi farklı işlerde aktifliğini sürdürmüştür. Şuan ise Aytunga'da Web Tasarımcı olarak yer alıp, aynı zamanda Türkiye ve Azerbaycan merkezli farklı ajansların işlerini freelance olarak yürütmektedir.Hasan Turunçkapı / Fransa Ülke Sorumlusu

Sosyoloji öğrencisidir. Organizasyon üzerine pek çok sivil toplum kuruluşunda görev almıştır. Birçok araştırma projesinde sahadan veri toplanması sürecinde bulunmuştur ve aynı zamanda çevirmendir. Şu anda yayınlanmış bir adet çeviri eseri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra ticari Start-Up çalışmaları da mevcuttur. TamKaynak projesinde üniversite temsilciliğinde bulunmuştur. Kitap okumayı sever. Arama kurtarma personelidir. Amatör olarak su kabağı aydınlatmaları yapmaktadır. Aytunga’da Fransızca Sosyal medya yönetimi ve resmi yazışmaları yürütmektedir.Ali Batur / Arayüz Geliştirici & Web Yazılım

İstanbul doğumlu aslen Kırım Tatarı olan Ali Batur, 2012 yılından itibaren pek çok web projesinde yer almış bir arayüz geliştiricisidir, hali hazırda kurumsal bir şirket bünyesinde arayüz geliştiricisi olarak çalışmaktadır. Futbol sevdalısı koyu bir Beşiktaş taraftarı, video oyunlarından, çizgi romanlardan(özellikle Marvel), müzikten ve tarihten hoşlanır, eski insanlar ve kültürlerine meraklı bir motosiklet tutkunudur. Aytunga'da arayüz geliştirici olarak görev almaktadır.Orkun Gezer / Arayüz Geliştirici

05 Ağustos 1993 tarihinde Istanbul’ da doğmuştur. Lise eğitimini 2010 yılında İsmet Köroğlu Anadolu Lisesi’nde tamamlayan Gezer, kazandığı Prehistorya ve İç Mimarlık bölümlerinde birer yıl geçirdikten sonra 2013 yılında Hacettepe Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümünü kazanmıştır ve halen eğitimini sürdürmektedir. Hacettepe Üni.’de eğitimini sürdürürken aynı zamanda freelancer olarak web tasarımcı ve yazılımcı olarak çalışmış olup.2015 yılında Murat Karabüyük ve Ankara Sanat Tasarım Çizim Atölyeleri’nde Asistan Öğretmen olarak eğitim verdi. 2016 yılında Albork Web adında freelance bir web tasarım sitesi kurdu. Halen eğitimini sürdürmekte ve Aytunga’da arayüz geliştiricisi olarak görev almaktadır.Merve Bozkurt / Eğitmen & Sosyal Medya

1993 yılında Malatya'da doğmuştur. Öğrenimini 2016 yılın Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde tamamlamıştır. Lisans döneminde bilişim kulübünde başkanlık yapmış ve sosyal faaliyetlerde bulunmuştur. Mezun olduğu yıl Aksaray Üniversitesi'nde olan Yönetim Bilişim Sistemleri'nde Yüksek Lisans eğitimine başlamış olup şuan 2.sınıf tez dönemi öğrencisidir. Bunların yanı sıra dijital pazarlama alanında staj yapmış ve bir yazılım firmasında kısa bir dönem görev almıştır.Kübra Yıldız / Yönetici Asistanı

26 Şubat 1997 de doğdu.Öğrenim hayatı boyunca Istanbulda yaşadı. Barbaros Anadolu Lisesini bitirdikten sonra şu an Kırklareli Üniversite'nde Mekatronik mühendisliği bölümüne devam etmektedir.Yirmili yaşlarında hayal gücü ve güçlü inancıyla bütün hayatı boyunca devam edecek olan karakterini kazanmaya çalışmakdır. Dünde takılı kalmayıp, projeler üreterek ileriyi görmeye çalışan Kübra Aytunga takımında iletişim asistanı görevini üstlenmektedir.
Hulusi Kurt / Dijital Stratejist

1983 yılında Kocaeli’de doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümü Moleküler Biyoloji Anabilimdalı’ndan mezun olmuştur. 2001 yılından itibaren çeşitli kuruluşların IT departmanlarında görev almış olup 2014 Mart ayı itibari ile Google Marketing Solutions’da AdWords Uzmanlığı, Ajans İş Geliştirme Uzmanlığı ve Ajans Hesap Strateji Uzmanlığı görevlerinde yer almıştır. Halen Google Marketing Solutions’ta görevine devam etmektedir. Dijital reklamcılık platformlarında (Doubleclick,Google Analytics,Google AdWords ve Facebook Blueprint) yetkinlikleri bulunmaktadır. Aytunga’da Dijital Stratejist olarak yer almaktadır.Patrick Cox / Uluslararası İlişkiler

İngiltere’den İstanbul’a göç etmiştir. Türkçe ve Ortadoğu Çalışmaları bölümünden mezun olmuştur ve mezun olduğundan beri çevirmenlik ve editörlük yapmaktadır. TamKaynak'ta spor yazarlığı yapmıştır. Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olmasıyla birlikte tanınmış bir Fenerbahçe amigosudur. Şu anda kurumsal bir firmada kitap çevirmenliği yapmakla birlikte seslendirme çalışmalarında da bulunmaktadır. Road-trip, geziler ve kitaplar ilgi alanlarıdır. Aytunga'da İngilizce olarak sosyal medya ve resmi yazışmaları yürütmektedir. Ayrıca tüm uluslararası çalışmalarda da kurumsal iletişimden sorumludur.


Share with friends

Date and Time

Location

habita coworking

23 Ulubaş Caddesi

Kağıthane, Istanbul 34418

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved