ATÖLYE hosts IDEO Asia

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

ATÖLYE

No:1 Birahane Sokak

İstanbul, İstanbul 34381

Turkey

View Map

Event description
ATÖLYE hosts IDEO Asia - Inspiring Asia: Learnings from IDEO’s Work in the Region

About this Event

We are excited to welcome Charles Hayes, Tony Wong, Davide Agnelli, Mike Peng, and Mike See — the leaders from IDEO in Asia. With offices in Shanghai and Tokyo, this team is responsible for bringing creative and operational excellence to a collective studio of nearly 100 designers.

As part of their share, our guests will talk about some of the transformational projects, programs, and initiatives from their respective studios and how they are helping to catalyze change in Asia through human-centered design and innovation.

Please join us at ATÖLYE for this intriguing talk—we all look forward to being inspired!

*The event will be held in English.

//

Asya'da IDEO'nun liderliğini üstlenen isimlerden Charles Hayes, Tony Wong, Davide Agnelli, Mike Peng ve Mike See'yi ağırlamaktan büyük heyecan duyuyoruz. Bu ekip, Şangay ve Tokyo'daki stüdyolardaki yaklaşık 100 tasarımcı ile yaratıcı ve operasyonel mükemmellik getirme görevini üstleniyor.

Konuklarımız stüdyolarından bazı dönüşüm projeleri, programlar ve girişimlerden örnekler ile insan odaklı tasarım ve inovasyon yoluyla Asya'daki değişim ortamına nasıl katkıda bulunduklarından bahsedecekler.

7 Kasım'da gerçekleşecek bu ilham verici konuşmaya hepinizi bekliyoruz.

*Etkinlik dili İngilizce'dir.

Date and Time

Location

ATÖLYE

No:1 Birahane Sokak

İstanbul, İstanbul 34381

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved