ART DUEL + prednáška Skill Drill (Trainstation)
Free
ART DUEL + prednáška Skill Drill (Trainstation)

ART DUEL + prednáška Skill Drill (Trainstation)

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

SATELIT, galéria dizajnu SCD

10 Kollárovo námestie

811 07 Bratislava

Slovakia

View Map

Friends Who Are Going
Event description

Description

Výstava a akcia ART DUEL a prednáška Daniela Radochu sa konajú v spolupráci so vzdelávacím centrom Edufactory by Pixel Federation, s ktorým Slovenské centrum dizajnu v októbri odštartovalo pilotný projekt školy vývoja hier Skill Drill.


PROGRAM

SOBOTA 10. 12. 2016
17.00 prednáška školy vývoja hier Skill Drill – nutná registrácia tu:
doplniť linku
18.30 otvorenie výstavy ART DUEL a súťaž


Trvanie výstavy: 11. 12. – 18. 12. 2016

Otvorené: od 13.00 do 18.00 denne okrem pondelka


Prednáška z cyklu Skill Drill, 17.00

Daniel Radocha: Vývoj grafiky hry Trainstation

Trainstation je doteraz najúspešnejší projekt firmy Pixel Federation. Je to hra, v ktorej hráč zbiera vlaky, posiela ich na rôzne destinácie, stavia stanice a komunikuje so svojou sieťou priateľov. Hra je online už viac ako 6 rokov a počas tejto doby prešla aj svojou grafickou cestou. Aká bola, vám príde porozprávať Daniel Radocha, profesionál, pod vedením ktorého sa grafika do tejto hry tvorí.

Organizátormi pilotného ročníka Školy vývoja hier Skill Drill sú Edufactory by Pixel Federation, Slovenské centrum dizajnu a partneri, viac informácií: www.skill-drill-com


Výstava a súťaž ART DUEL, 18.30

Art duel je súťaž v kresbe fixou na veľké plátno, ktorú realizuje firma Pixel Federation niekoľko rokov. Formát akcie je prevzatý, jeho rôzne adaptácie sú realizované v rôznych kútoch sveta. Kresliarske akcie sú spestrením práce digitálnych umelcov, príležitosťou na networking a aj zážitkom pre diváka, ktorý vidí proces tvorby – ako sa mu pred očami premieňa prázdne plátno na obraz. Pravidlá súťaže sú jednoduché. Dvaja, alebo traja umelci dostanú 24 hodín pred art duelom tému a počas samotného duelu dostanú k dispozícii 90 minút na grafické spracovanie témy priamo pred očami obecenstva.

V galérii Satelit bude vystavených 13 už hotových obrazov, ktoré boli nakreslené počas interných, alebo externých eventov umelcami Pixel Federation. Cieľom je odprezentovať výstupy tohto zaujímavého formátu, prostredníctvom ktorého sa môžu umelci vyjadriť. V digitálnom pracovnom svete je osviežujúce mať možnosť vytvoriť hmatateľný výsledok. Obrazy bude možné si zakúpiť a vyzbierané peňažné prostriedky budú využité na podporu vzdelávacích iniciatív.


Vystavení autori:
Klaudia Bulantová, Daniel Mihálik, Sebastian van Aspeen, Peter Doležal, Marek Rakučák, Lukáš Čeman, Kristína Slivková, Michal Šulek


Výstavu otvoria Lucia Šicková z Edufactory a Mária Rišková zo Slovenského centra dizajnu, spoluorganizátorky školy vývoja hier Skill Drill. Po otvorení sa bude konať ďalšia z akcií art duel, tému oznámime až na mieste v galérii Satelit, súťažiť budú:

Peter Doležal a Daniel Mihálik


Spolupráca: Michaela Čulíková, Helena Veličová, Lenka Skaláková


Share with friends

Date and Time

Location

SATELIT, galéria dizajnu SCD

10 Kollárovo námestie

811 07 Bratislava

Slovakia

View Map

Save This Event

Event Saved