Allegro Tech Talks - Misja: zmiana branży! Kraków

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Barka

16 Podgórska

31-052 Kraków

Poland

View Map

Event description

Description

Bilety:

Wydarzenie darmowe. Wymagana rejestracja!
Tylko osoby z imiennym QRcodem otrzymanym przy zapisach mogą wziąć udział w wydarzeniu.

Wydarzenie Allegro Tech Talks z cyklu Misja - zmiana branży - startujemy misję w nowym mieście - zapraszamy Was do Krakowa! Podczas cyklu spotkań pokazujemy Wam, jak zacząć swoją karierę w IT, otwieramy Was na nowe możliwości i inspirujemy się wzajemnie do działania. Spotkanie kierujemy do osób na każdym etapie kariery zawodowej, na starcie i w trakcie. Jest to przestrzeń do dzielenia się swoimi doświadczeniami, szczególnie z osobami, które dopiero startują swoją karierę lub chcą zmienić branżę.

ATT - Misja: Zmiana branży! to cykl spotkań, na których poruszamy zagadnienia różnorodności oraz zachęcamy wszystkich, w tym szczególnie kobiety do programowania lub pełnienia innych ról w świecie IT! Zapraszamy!

Temat: Misja - zmiana branży. Jak zmienić swoją karierę i rozpocząć pracę w świecie IT?

Agenda:

17:50 - Rejestracja + networking przy przekąskach

18:10 - Przywitanie i wprowadzenie w temat Diversity w Allegro

18:15 - 18:45 - O co chodzi w tym całym IT? - Tomasz Gajek

18:45 - 19:15 - Co zrobić, aby tu być? Bo... #dobrze tu być - Ewa Krześniak

19:15 - 19:45 - Jak odnaleźć się w nowym miejscu pracy? - Martyna Niszczota

19:45 - 20:00 - Przerwa

20:00 - 21:00 - Warsztaty: Chcę zmienić branżę na IT i .... - Monika Braun


Plan szczegółowy:

1. O co chodzi w tym całym IT? - Tomasz Gajek

Jak wygląda branża IT i dlaczego warto wejść do tego świata? Podczas prezentacji opowiem, w jaki sposób przygotować się do zmiany pracy. Pokażę, jakie kompetencje cenione są w świecie współczesnych technologii oraz jakie kierunki nauki wybrać, aby bez obaw odnaleźć się w tym miejscu, nawet jeśli mamy małe doświadczenie bądź inne (nie techniczne) wykształcenie.

2. Co zrobić aby tu być? Bo... #dobrze tu być, Ewa Krześniak

Decyzja o aplikowaniu do firmy technologicznej podjęta? To super! Więc teraz do dzieła! Aby dostać wymarzoną pracę, w pierwszej kolejności trzeba się dobrze przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej... tylko jak właściwie wygląda rekrutacja na stanowiska w IT? Opowiem Wam na przykładzie Allegro. Z prezentacji dowiecie się, co warto zawrzeć w CV, jakich błędów uniknąć podczas rozmowy z rekruterem, oraz na co szczególnie zwrócić uwagę, aby zrobić dobre wrażenie na przyszłym pracodawcy. Na koniec wisienka na torcie – przykład osoby, która podążając za swoimi ambicjami podjęła decyzję o aplikowaniu z działu HR do zespołu technologii.

Ewa Krześniak - HR Generalista w Allegro. Zajmuje się rekrutacją do różnych obszarów w firmie, począwszy od Sprzedaży, Marketingu, Reklamy, aż po Technologię (w tym obszarze szczególnie specjalizuje się w rekrutacji Analityków Danych, których Allegro nieustannie poszukuje). Prywatnie – miłośniczka wycieczek na dwóch kółkach oraz pasjonatka zagadnień psychologii w biznesie.

3. Jak odnaleźć się w nowym miejscu pracy? Martyna Niszczota

Mam to! Dostałam nową pracę na stanowisku, o którym marzyłam od wielu miesięcy! Hm, ale znam to tylko z teorii… Teraz się zacznie… trzeba się wykazać, udowodnić, że zasługuje na tą rolę. Podczas prezentacji opowiem, co zrobić, żeby radość z pozytywnie zakończonej rekrutacji nie przerodziła się w stres, abyśmy nie żałowali naszej odważnej decyzji i umieli odnaleźć się w zupełnie nowym środowisku.

Martyna Niszczota - Swoją przygodę z Allegro rozpoczęła jako Specjalista HR. Decyzję o przebranżowieniu się i stawianiu pierwszych kroków w roli Product Ownera, podjęła zainspirowana współpracą z działem IT. Z wykształcenia Inżynier Technologii Energii Odnawialnych na SGGW. Poza pracą angażuje się w wiele akcji wspierających integrację zespołów, akcje charytatywne takie jak Szlachetna Paczka czy też przygotowanie na wiosnę ośrodka z Alpakami, których jest wielką fanką :D

4. Warsztaty: Chcę zmienić branżę na IT i .... - Monika Braun

A teraz wiedzę teoretyczną z prezentacji sprawdzimy w praktyce! Czas na warsztaty w formule open space. Wspólnie wypracujemy rekomendacje i pierwsze kroki przybliżające do zmiany i odnalezienia się w branży IT. Wspólnie odpowiemy sobie na pytania: Czego potrzebujesz? Czego nie wiesz? Na co trzeba się przygotować? Co Cię czeka? Czego oczekuje nowy pracodawca? Jak poradzić sobie w nowym miejscu? I co w ogóle znaczy pracować w IT?

Przyjdź z otwartą głową i pozytywnym nastawieniem, a wyjdziesz pełna nowych inspiracji i pomysłów! A przede wszystkim z chęcią do zmiany branży! :)

Monika Braun - na co dzień Agile Coach w lokalizacji krakowskiej łącząca pasję z obowiązkami. Uwielbia agile ponieważ zmienia fokus z projektu na ludzi i buduje atmosferę współpracy w zespole. Motywowanie ludzi w szukaniu inspiracji, rozszerzaniu swoich możliwości i dostarczaniu super produktów dopełnia dobrymi praktykami i agilowymi wartościami.

Zmieniła astronomię na IT przeszło 16 lat temu i zdecydowanie to była dobra decyzja! Niesamowici ludzie wokół, mnóstwo wyzwań i interesujące środowisko - najlepsze co można mieć :)


ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO DOŁACZENIA DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU!

https://www.facebook.com/events/2327981270628964/

Share with friends

Date and Time

Location

Barka

16 Podgórska

31-052 Kraków

Poland

View Map

Save This Event

Event Saved