Free

סניף סן-פרנסיסקו מארח את מכון מיגל בפוקוס על מחקר בתחום הביולוגיה החישובית

Actions and Detail Panel

Free

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Online Event

Event description
סניף סן-פרנסיסקו מארח את מכון מיגל בפוקוס על מחקר בתחום הביולוגיה החישובית

About this Event

מיגל הינו מכון מדעי שנוסד ב-1979 כיוזמה משולבת של מועצה האזורית הגליל העליון והמפעלים האזוריים של הגליל העליון-פיתוח הגליל, מתוך כוונה לקדם את המדע באצבע הגליל.

מיגל הינו וותיק המו"פים האזוריים של משרד המדע ונתמך על ידו בהקיף משמעותי, בהיותו המגה מו"פ היחיד בישראל. המכון מולטידיסיפלינארי ופועל בתחומי הביוטכנולוגיה, מדעי הסביבה, התזונה, הבריאות, החקלאות ומדעי המחשב.

משרת חוקר בכיר במיגל (ראש קבוצות מחקר) מקבילה לתקן אוניברסיטאי, מבחינת אופק הקליטה ודרישות הקידום, אם כי בוודאי יותר צנועה היות ואין המכון חלק מהסעיף התקציבי להשכלה גבוהה. מאידך היות המכון בבעלות פרטית מאפשר דרגות חופש גבוהות יותר ותהליך קבלת ההחלטות מהיר יותר. מלבד התרומה המדעית, מצופה מחוקרי מיגל לתרום לפיתוח האזור ולכן גם המחקר היישומי והפיתוח העסקי של יוזמותיהם בעל משמעות רבה. מיגל מעודד אקטיבית יוזמות אלה ורעיונות שיש להם סיכוי ממשי למסחור מקבלים תמיכה הן תקציבית והן ניהולית לקידומם.

בנוסף לעיסוקם במחקר, מהווים חוקרי מיגל את החלק הארי של סגל ההוראה והנחיית מוסמכים בפקולטה למדעים וטכנולוגיה, של המכללה האקדמית תל חי, מהקמתה בשנת 1995.

כחלק מתוכניות הפיתוח וההתחדשות והאסטרטגית לעשור הנוכחי (מיגל 2030), אנו נערכים לקליטת כ-20 חוקרים ראשיים. מטרת הקליטה היא קידום תחומי מחקר חדשים, חיזוק תחומי מחקר קיימים ומילוי מקומם של חוקרים פורשים. במסגרת תוכנית זו מוצג הקול הקורא הראשון לשש משרות חוקרים בכירים:

לפני כעשור נקלט במיגל דור חוקרים בסדר גודל דומה והוא מהווה כיום נדבך בעל ערך רב במכון. אנו שואפים שהנקלטים החדשים ישתלבו במכון ויצטרפו לתנופת העשייה.

המפגש הקרוב הוא השלישי והאחרון בסדרה ויתמקד במחקר שמבוצע במיגל בתחום הביולוגיה החישובית.

• פתיח - מר דוד זיגדון מנכ"ל, מיגל ופרופ' דן לבנון המנהל המדעי של מיגל

• הרצאות קצרות מחוקרי מיגל:

פרופ' עפר שיר - Algorithmically-Guided Scientific Discoveries

ד״ר איתי שרון - Deciphering microbial communities, hundreds of genomes at a time

• שאלות ותשובות - חברי הפאנל

משתתפים:

דוד זיגדון , מנכ"ל מכון המחקר מיגל הצטרף למיגל בינואר 2019 לאחר כשלושה עשורים בתפקידי ניהול בכירים בעולם ההייטק, ביומד וביוטק. תפקידו האחרון היה נשיא ומנכ"ל של רדביומד קרן הון משפחתית שהשקיעה במיזמים בתחום הביומד וביוטק מקבוצת רד בינת .

דוד מביא איתו ניסיון עשיר בייזום והקמה של חברות הזנק וצמיחתן.

פרופ' דן לבנון המנהל המדעי של מכון המחקר מיגל

פרופ' לבנון השלים את לימודי הדוקטורט בפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית וכיהן כמדען הראשי של משרד החקלאות ופיתוח הכפר, בתפקידו היה אחראי על קביעת המדיניות וישומה.במסגרת תפקידו כיו"ר הועד המנהל של המכללה האקדמית תל חי, היה שותף לפיתוחה האקדמי והפיזי של המכללה.

פרופ׳ עפר שיר

חוקר בינה חישובית במכון המחקר מיגל וראש החוג למדעי המחשב במכללה האקדמית תל-חי. הצטרף למיגל ב-2013 לאחר פוסט-דוקטורטים באוניברסיטת פרינסטון ובמעבדות IBM-Research. מתגורר עם משפחתו בכפר-ורדים.

ד״ר איתי שרון

ביואינפורמטיקאי וחוקר מיקרוביום במכון המחקר מיגל, מרצה בכיר בחוג למדעי המחשב במכללה האקדמית תל חי. הצטרף למיגל ב-2015 לאחר פוסט דוקטורט באוניברסיטת ברקלי בקליפורניה. מתגורר עם משפחתו בקיבוץ מעיין ברוך בגליל העליון.

אנא שימו לב - ההרשמה לארוע תסגר שעתיים לפני קיומו. הפגישה תערך בזום. לינק ישלח במייל לנרשמים. המפגש לא יוקלט.

הפעילות ממומנת ע”י משרד העלייה והקליטה – המרכז לקליטה במדע ואגף יזמות עסקית

Share with friends

Date and Time

Location

Online Event

Save This Event

Event Saved