Free

131. ATTM Toplantısı: Yaratıcı Görevlerde Özerklik Mimarisi

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

Route Sahne

Selanik-2 Sokak

No:70

Kızılay, Ankara

Turkey

View Map

Event description
20 Ocak Pazartesi günü saat 19:30’da Route Sahne’de iş hayatında özerkliğin gücüne mercek tutacağımız toplantımıza hepiniz davetlisiniz.

About this Event

Sevgili Hitabet Ustaları ve Değerli Dostlar,

Newton’un birinci hareket yasası der ki: Harici bir kuvvet etki etmediği sürece hareket halindeki bir cisim hareketine, duran bir cisim ise durmaya devam eder. İşte size mekanik becerilerin ön planda olduğu 20. yüzyılın iş hayatındaki motivasyon sistemi: Ödül ve Ceza.

Yaratıcılığın ve bilişsel becerilerin önem kazandığı 21. yüzyılın iş hayatına baktığımızda ise ödül-ceza sisteminin insanları harekete geçirmek yerine durdurduğunu görmekteyiz. Temelde birçok işi onları keyifli ve ilginç bulduğumuz için yaparız, harici ödüller nedeniyle değil. Yaptığımız işin kendisi bir ödül olduğu için yaparız. Bu ödülün temel taşlarından biri ise özerkliktir. Peki, özellikle yaratıcı görevlerin sıklıkla karşımıza çıktığı iş hayatında özerkliği nasıl inşa edebiliriz? Bu konuda dünyada yapılan çalışmalar neler? İnsanlara işin doğasındaki hazzı özerkliği ön plana alarak nasıl yaşatabiliriz?

Yıllardır dünyanın birçok ülkesinde üyelerinin topluluk önünde konuşma ve liderlik yeteneklerini geliştirmek için yapılmış uluslararası Toastmasters organizasyonuna bağlı Ankara Türkçe Toastmasters Kulübü, yine bir pazartesi akşamı birbirinden güzel konuşmalarla sahne alıyor. 20 Ocak 2020 Pazartesi günü saat 19:30’da Kızılay Route Sahne’de iş hayatında özerkliğin gücüne mercek tutacağımız 131. toplantımıza hepiniz davetlisiniz.

Share with friends

Date and Time

Location

Route Sahne

Selanik-2 Sokak

No:70

Kızılay, Ankara

Turkey

View Map

Save This Event

Event Saved