לקראת פוסט-דוקטורט בעברית של ScienceAbroad

Event Information

Share this event

Date and Time

Location

Location

The Hebrew University of Jerusalem - Ein Karem

הפקולטה לרפואה

חדר הסמינרים של מועדון הסגל, בקומה מעל קפיטרית הסטודנטים

Jerusalem

Israel

View Map

Event description
הכרות עם ארגון המדענים הישראלים בחו"ל, סיפורי קריירה מחברי פקולטה צעירים ועו"ד מומחה לויזות

About this Event

ארגון המדענים הישראלים בחו"ל ScienceAbroad הוא ארגון ללא כוונות רווח הפועל מאז 2006, לשמירת קשר עם חוקרים ישראלים בעולם והשבת המוחות לישראל. ScienceAbroad הוא קהילה בינלאומית עבור יותר מ- 2,800 חוקרים ישראלים ב-300 קמפוסים ברחבי העולם. הארגון מפעיל 28 סניפים בארה"ב, קנדה ואנגליה כמו גם קהילה אונליין המנוהלים על ידי מדענים מתנדבים. הארגון מעניק כלים, מפתח קשרים ופותח דלתות למדענים ישראלים המבקשים לשוב לישראל על מנת שיביאו עימם את הידע, הכישרון, הניסיון והקשרים שצברו לאקדמיה ולתעשייה כמנוע צמיחה לישראל.

תוכנית האירוע:

  • הצגה קצרה של ארגון ScienceAbroad והשירותים שהוא מציע לחוקרים ישראלים בעת שהותם בחו"ל כמו גם את הסיוע שהוא מציע לחוקרים שמבקשים לחזור לישראל - ד"ר שירה אדר.
  • סיפור מסלול קריירה אישי - ד"ר יובל טבח וד"ר שירה אדר.
  • ויזות זמניות - אפשרויות והשלכות - עו"ד מייקל בן-שיטרית (באנגלית).
  • פתיחת הבמה לשאלות ובעיקר תשובות לקראת בחירה ויציאה לפוסט-דוקטורט בחו"ל.

על הדוברים:

ד”ר שירה אדר השלימה דוקטורט במכון ויצמן למדע במחלקה לכימיה ביולוגית. היא נסעה להשתלמות פוסט דוקטורט באוניברסיטת צפון קרוליינה אצל פרופ׳ ג׳ייסון ליב ואצל זוכה פרס נובל פרופ׳ עזיז סנג׳ר. במהלכו הוכשרה בתחום הביואינפורמטיקה ויישמה שיטות גנומיות לחקר תיקון DNA. בעת שהותה ניהלה בהתנדבות את הסניף של סיינס אברוד בצפון קרולינה. לפני כמעט שלוש שנים חזרה ארצה להקים את המעבדה שלה בפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית. היא ממשיכה להשתמש בכלים ניסויים וחישוביים על מנת לחקור את המעורבות של מנגנוני תיקון DNA בתהליכים סרטניים ובאסטרטגיות טיפוליות. שירה נשואה וילדה את שתי בנותיה במהלך הפוסט דוקטורט.

ד"ר יובל טבח הוא בעל דוקטרט בביואינפרמטיקה ממכון ויצמן למדע. הוא חקר סרטן ורשתות ביולוגיות וחיבר באמצאות הרבה שת"פ בין ביולוגיה חישובית לעבודה רטובה. בפוסט דוקטורט בהרוורד וב-MGH אצל פרופ' גארי רובקון (שגילה את ה small RNA בנמטודות) שינה כיוון והיה ביואינפרמטקאי וישראלי יחיד במעבדה. במהלך פוסט הדוקטורט פיתח שיטות חישוביות ושילב עבודה ביולוגיות של מחקר רשת ה small RNA ומחלות גנטיות. ליובל שני ילדים; אחד שהגיע לארה"ב בגיל חודשיים והשני נולד 4 שנים לתוך הפוסט דוקטורט. הוא חוקר בפקולטה לרפואה בעברית מאז 2014.

עו"ד מייקל בן-שיטרית  הוא מומחה לניוד עובדים במשרד BHLG. הוא מייעץ בענייני הגירה זמנית לחברות לאומיות ורב לאומיות ממגוון תחומים ובהם חברות מדעיות ומסייע לאזרחים זרים בהשגת אשרות מעבר בין חברות, סוחרים בהסכם ואשרת משקיעים ואשרות עבודה מיוחדות.

האירוע אינו בתשלום, אך דורש הרשמה מראש. אנא שימו לב כי מספר המקומות מוגבל.

Date and Time

Location

The Hebrew University of Jerusalem - Ein Karem

הפקולטה לרפואה

חדר הסמינרים של מועדון הסגל, בקומה מעל קפיטרית הסטודנטים

Jerusalem

Israel

View Map

Save This Event

Event Saved